Po potyčce v Kutné Hoře zemřel fotbalový fanoušek

foto Před plzeňským fotbalovým stadionem vzniklo pietní místo na památku fanouška, který zemřel 9. srpna 2019 po potyčce v Kutné Hoře. Snímek byl pořízen 11. srpna v Plzni před utkáním 5. kola první fotbalové ligy mezi týmy Viktoria Plzeň a 1. FC Slovácko.

Kutná Hora - Po potyčce v Kutné Hoře zemřel fotbalový fanoušek. Podezřelému, o jehož vzetí do vazby rozhodne soud, hrozí za těžké ublížení na zdraví v případě prokázání viny a odsouzení až 16 let vězení. ČTK to řekla policejní mluvčí Veronika Čermáková.

Fotogalerie

Záchranná služba zasahovala v noci ze čtvrtka na pátek v centru Kutné Hory u jedné z restaurací u vážně zraněného muže. Jednalo se o šestatřicetiletého fanouška FC Victoria Plzeň. V pátek muž zemřel v pražské nemocnici ve Střešovicích.

Před výkopem zápasu pátého kola první fotbalové ligy mezi Plzní a Slováckem uctili diváci na stadionu Viktorie ve Štruncových sadech fanouškovu památku minutou ticha. Domácí "kotel" nejvěrnějších příznivců roztáhl choreo s nápisem "Odpočívej v pokoji", které doprovodil černými kartony. Před stadionem vzniklo pietní místo, kam fanoušci nosí svíčky a květiny.

Policie podala podnět na vzetí podezřelého do vazby, státní zástupce podnět akceptoval a podal návrh k soudu, který ještě musí rozhodnout, řekla ČTK mluvčí.

Veškeré okolnosti případu nyní vyšetřují středočeští krajští kriminalisté.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je sobota 7. prosince 2019

Očekáváme v 5:00 6°C

Celá předpověď