Po ostřelování ukrajinského Mykolajivu hořely dva sklady obilí

foto Ilustrační foto - Ruské ostřelování černomořského přístavu Mykolajiv, zasažené devítipodlažní sídlo oblastní správy, 29. března 2022.

Kyjev - Ruské ostřelování ve středu večer zasáhlo dva sklady obilí v ukrajinském přístavním městě Mykolajiv, prostory hořely. Agentuře AFP to sdělili jejich provozovatelé, společnosti Bunge a Viterra. Nové výbuchy se v Mykolajivu ozvaly i dnes dopoledne.

Přístavní terminál pro rostlinné oleje Evri, který patří společnosti Viterra, byl "poškozen raketovým útokem", při němž byla jedna osoba lehce zraněna, uvedl mluvčí společnosti. Hořela dvě sila, třetí bylo poškozeno. Zařízení, které v roce 2020 koupila mateřská společnost Viterry Glencore, má skladovací kapacitu 160.000 tun.

Terminál společnosti Bunge se zařízením pro nakládku lodí a výrobnou rostlinného oleje, byl uzavřen od prvního dne ruské invaze na Ukrajinu 24. února. Jeho zásah ruskými raketami rovněž potvrdila mluvčí společnosti.

Starosta Mykolajivu Oleksandr Senkevyč uvedl, že dnes se ve městě ozvaly exploze způsobené nejspíše dělostřeleckými granáty. Vyzval obyvatele, aby se odebrali do krytů. Místní média píší o celkem třech výbuších a "příletech" ruských raket.

Ruské ministerstvo obrany dnes uvedlo, že ve středu poblíž Mykolajivu "vysoce přesnými zbraněmi" zasáhlo nádrže paliva a skladiště vojenského vybavení, informovala agentura Interfax.

Ruská armáda ostřelovala jihoukrajinské město také v úterý, v důsledku čehož zemřel jeden člověk a tři další utrpěli zranění, uvedl Senkevyč.

Ukrajinské přístavy Mykolajiv a Oděsa jsou od začátku konfliktu blokovány, což znemožňuje vývoz zemědělských produktů z Ukrajiny. Jednání mezi Ruskem a Tureckem o otevření námořních koridorů zatím nepřinesla konkrétní výsledky. Podle Ankary ve středu z okupovaného ukrajinského přístavu Mariupol vyplula první zahraniční loď od začátku ruské invaze.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď