Po několika měsících se otevře výstup ze stanice metra Anděl

foto Pražský dopravní podnik (DPP) otevře 11. června 2018 zrekonstruovaný výstup ze stanice metra Anděl (na snímku z 10. června) na trase B. Výstup byl uzavřen od loňského září. Podnik ve stanici vyměňoval eskalátory a odstraňoval průsaky. Náklady na opravy byly asi 225 milionů korun.

Praha - Po několikaměsíčních opravách bude dnes otevřen výstup ze stanice metra Anděl na trase B na pražském Smíchově. Výstup byl uzavřen od loňského září. Pražský dopravní podnik (DPP) ve stanici vyměňoval eskalátory a odstraňoval průsaky. Náklady činily asi 225 milionů korun.

DPP nechal ve stanici Anděl, která byla otevřena v roce 1985, vymontovat původní sovětské eskalátory a nahradil je novými. Pohyblivé schody jsou tak nyní proti těm původním například výrazně lehčí, a proto úspornější. Jeden schod původních eskalátorů vážil 45 kilogramů, nový má hmotnost 18 kilogramů.

Letos v září DPP plánuje dokončit opravy ve stanici Náměstí Republiky, kde rovněž vyměňuje eskalátory a odstraňuje průsaky. V říjnu pak zahájí práce ve stanici Karlovo náměstí. Loni podnik kompletně zrekonstruoval stanici Jinonice. DPP spravuje na třech linkách metra 61 stanic.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď