Po incidentu ve Volkmarsenu v nemocnici zůstává 35 lidí

foto Vozidla záchranářů v německém městečku Volkmarsen, kde 24. února 2020 vjel automobil do davu lidí v tradičním masopustním průvodu.

Berlín - Po incidentu, při němž v pondělí 29letý Němec autem najel do masopustního průvodu v hesenském Volkmarsenu, zůstává 35 lidí v nemocnici. Dalších 17 bylo ošetřeno ambulantně. Na twitteru to dnes uvedla hesenská policie, podle níž je mezi zraněnými také 18 dětí. Původní údaje hovořily o zhruba 30 zraněných, později policie uvedla, že zraněných je téměř 60. Motiv činu policie stále vyšetřuje.

Fotogalerie

Řidič do průvodu vjel kolem 14:45, když předtím podle německých médií objel policejní zátarasy. Na místě po jeho činu zůstaly desítky zraněných, někteří z nich těžce. Mezi těžce zraněnými jsou i děti. Dnes odpoledne policie uvedla, že zraněných je dohromady téměř 60, ve věku od dvou do 85 let. Jsou mezi nimi i lidé, kteří žádné ošetření nepotřebovali.

Zranění hlavy, kvůli němuž jej zatím není možné vyslechnout, utrpěl také řidič vozu Maurice P., který ve zhruba sedmitisícovém Volkmarsenu bydlí.

Proč do průvodu najel, stále není zřejmé. Policie hovoří o tom, že tak učinil záměrně, zároveň ale nemá indicie, že by šlo o politicky motivovaný trestný čin. Maurice P. není úřadům známý jako extremista. Státní zastupitelství případ vyšetřuje jako pokus o zabití. Dnes vyšetřovatelé uvedli, že muž nebyl při činu pod vlivem alkoholu. Jestli byl pod vlivem drog, ještě nevědí.

Další masopustní průvody, které se v Hesensku mají uskutečnit dnes, úřady plošně nezakázaly. Nemají totiž žádné konkrétní důkazy o tom, že by se po incidentu ve Volkmarsenu zvýšilo jejich ohrožení. Je ale na rozhodnutí každé obce, jestli a jak masopust oslaví.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 23:00 15°C

Celá předpověď