Po incidentu v Postupimi jsou vánoční trhy otevřeny normálně

foto Policie na vánočním trhu v centru Postupimi, kde se našel balíček s výbušninou.

Postupim (Německo) - Vánoční trhy v německé spolkové zemi Braniborsko jsou po pátečním nálezu podezřelého balíčku poblíž tržiště v braniborské metropoli Postupimi otevřeny jako normálně. Hlídkuje na nich ale více policistů a zpřísněna jsou i bezpečnostní opatření, uvedla dnes agentura DPA.

Vyšetřovatelé dál pátrají po odesílateli balíčku, který zásilková služba doručila v pátek do lékárny v bezprostřední blízkosti vánočního trhu v Postupimi. Není jasné, zda balíček byl určen pro lékárnu, nebo pro někoho z trhů. V zásilce byly hřebíky, dělbuch a kovový váleček, roznětku v ní ale policisté nenašli.

Okolí lékárny bylo až do večerních hodin uzavřeno a prohledávali ho policejní psi. Když nic podezřelého nenašli, mohli se obyvatelé přilehlých bytů vrátit domů.

Podle braniborského ministra vnitra Karla-Heinze Schrötera je příliš brzy na to, aby se dalo říct, zda šlo o atentát na postupimský vánoční trh. Ten je největší v celém Braniborsku.

"Podle dosavadních zjištění považují naši vyšetřovatelé spíše za nepravděpodobné, že cílem byl vánoční trh," uvedla policie. Podrobnosti podle policejního mluvčího nelze poskytnout kvůli pokračujícímu vyšetřovaní. Policie pro tento případ vytvořila zvláštní vyšetřovací skupinu, která zahrnuje kolem 25 kriminalistů.

Pyrotechnici v pátek podezřelý balíček zneškodnili. Jeho zbytky byly předány forenznímu institutu k analýze, která pravděpodobně potrvá několik dnů.

Před necelým rokem byl dějištěm teroristického útoku vánoční trh v Berlíně. Islamista Anis Amri tam najel nákladním autem do lidí. Dvanáct z nich, včetně jedné Češky, tehdy přišlo o život.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 26. září 2018

Očekáváme v 9:00 8°C

Celá předpověď