Po hromadné bitce fanoušků v Bratislavě zadržela policie 107 lidí

foto Řádění fotbalových fanoušků - ilustrační foto.

Bratislava - V centru Bratislavy se ve středu večer poprali zahraniční fotbaloví fanoušci, kteří při potyčce zdemolovali vybavení několika restaurací. Policie uvedla, že zadržela 107 lidí, všechno cizince, a to Bulhary, Poláky a Nizozemce. Dříve policie informovala i o 56 obviněných, později ale upřesnila, že šlo o zadržené osoby. Při rvačce, která byla ve slovenské metropoli největší svého druhu za poslední roky, utrpělo 17 fanoušků zranění.

Podle portálu listu Sme se na pěší zóně bratislavského Starého Města porvali radikální fanoušci polského týmu Cracovia Krakov a bulharského Levski Sofia. První z nich má dnes nastoupit do pohárového utkání v Dunajské Stredě, druhý v Ružomberku. Poláky podle Sme přišli podpořit i fanoušci nizozemského klubu Ajax Amsterodam.

"Na místě se strhla rvačka, létaly sklenice, potom zazněly tři velké petardy," řekla Sme obsluha klubu Refresh, v jehož blízkosti ve Ventúrské ulici se potyčka odehrála. Podle svědků citovaných dalšími médii po sobě mladí muži házeli židle ze zahrádek několika restaurací a po přibližně čtvrthodinové bitce zůstala na ulici hromada střepů a trosek nábytku.

"Policisté zasáhli rychle a situaci zvládli profesionálně," uvedl slovenský policejní prezident Milan Lučanský. Do zásahu bylo nasazeno více než 100 policistů, kteří zadrželi radikální fanoušky nejen na místě rvačky, ale i v okolních barech, kde se výtržníci snažili podle policie ukrýt.

Mezi zadrženými bylo 51 Bulharů, 41 Poláků a 15 Nizozemců. V bratislavské univerzitní nemocnici lékaři podle medií ošetřili osm cizinců s různými poraněními, žádný z nich nemusel být hospitalizován.

Bratislavský primátor Matúš Vallo označil výtržnosti za hrubý projev neúcty vůči městu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je středa 29. ledna 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď