Plzeňští architekti navrhli budoucí podobu Masarykovy třídy, je k tomu výstava

foto Plzeň zahájila 1. srpna 2022 venkovní výstavu s vizualizacemi k nové podobě Masarykovy třídy podle návrhu plzeňských architektů. Z ulice se má stát městský bulvár, přívětivější pro pobyt občanů.

Plzeň - Zásadní proměna zanedbané lokality Na Rybníčku a protilehlého terminálu veřejné dopravy na Zábělské třídě jsou hlavními body plánovaných úprav Masarykovy třídy v Plzni na Doubravce, jedné z nejznámějších ulic města. Má se stát bulvárem přívětivějším pro obyvatele i návštěvníky Plzně. ČTK to dnes řekl místostarosta obvodu Plzeň 4 Zdeněk Mádr (ODS) při zahájení venkovní výstavy k nové podobě třídy. Výstava, kde jsou vizualizace projektu, bude do 21. srpna před obchodním domem Centrum.

První změny Masarykovy třídy jsou očekávány v roce 2024, kdy si místní připomenou 100 let od připojení Doubravky k Plzni. Součástí bude například modernizace vodovodu a kanalizace i obměna zeleně, řekl mluvčí obvodu Jan Švábek.

"Doubravka nemá hlavní náměstí a Masarykova třída vlastně tuto roli přebírá. Je tedy velmi důležité, aby to byla kultivovaná hlavní třída s kvalitně řešeným veřejným prostorem a aby tam bylo navrženo a dobře vyřešeno několik významných míst, které jsou a budou přirozenými centry Doubravky," uvedl jeden z autorů studie Ondřej Janout z firmy projectstudio8, který v obvodu dlouhodobě žije. Kromě konečné trolejbusů a Rybníčku se týká studie ještě Habrmannova náměstí, prostoru kolem radnice obvodu a polikliniky až po okolí objektu České pošty.

Plzeň zahájila 1. srpna 2022 venkovní výstavu s vizualizacemi k nové podobě Masarykovy třídy podle návrhu plzeňských architektů. Z ulice se má stát městský bulvár, přívětivější pro pobyt občanů. "Na 15 výstavních panelech mohou lidé vidět budoucí podobu 'Masaryčky' nebo si prohlédnout možnou podobu městského mobiliáře, který bychom na naší hlavní třídě rádi sjednotili, a pomohli tak k její kultivaci. Rádi bychom, aby finální podobu vybrali občané. Na konkrétní místo proto umístíme tři typy laviček a odpadkových košů tak, aby si je mohli vyzkoušet. Vítěze pak zvolí hlasováním," řekl starosta Tomáš Soukup (ANO).

Změny v lokalitě Na Rybníčku už navrhl další plzeňský ateliér Soukup Opl Švehla. Studie "Masaryčky" dále počítá s přestěhováním úřadu do bývalé konzervatoře, která je dominantou Habrmannova náměstí. Před obchodním domem, kde je teď výstava, je navržen prostor pro farmářské trhy a stánky s lokálními surovinami. Studie pamatuje také na odpady, cyklodopravu a vizuální smog.

Obyvatelé mohli podle Mádra podobu ulice připomínkovat a jejich podněty architekti do studie zanesli. "Před výstavou jsme také jednali s místními podnikateli. Dalším prostorem k vyjádření názorů občanů bude zářijové veřejné projednání," řekl. Obvod naplánoval na 5. září od 17:00 v Doubraveckém klubu detailní představení proměny místního bulváru.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď