Plzeňská zoo chová jako jediná zoo v Česku kolibříky

foto Kolibřík - ilustrační foto.

Plzeň - Plzeňská zoologická zahrada získala do své expozice tři kolibříky Amaziliiny. Drobné ptáčky, kteří dorůstají hmotnosti pěti gramů a velikosti 11 centimetrů, chová zoo vůbec poprvé ve své více než devadesátileté historii. V tuzemských zoo jde rovněž o ojedinělý počin, řekl ČTK mluvčí zahrady Martin Vobruba.

"Chov kolibříků je velmi náročný. Naše zoo je získala v závěru roku 2018 z odchovu Weltvogelparku Walsrode v Německu," uvedl. Kolibříci jsou známí tím, že jako jediní ptáci mohou létat pozadu, pozoruhodní jsou také velkou frekvencí mávání křídel, až devadesátkrát za vteřinu.

Návštěvníci je spatří v pavilonu nosorožců ve voliérách v expozici proti vnitřní ubikaci nosorožce Baabua. "Zatím si zvykají na místní prostředí, později budou vypuštěni do velké vnitřní expozice s rostlinami. Expozice byla v loňském roce doplněna vhodnými rostlinami, vzhledem k tomu, že jde o nektarožravé ptáky," doplnil mluvčí.

Kolibříkům se díky jejich často velmi nápadnému zbarvení říká létající drahokamy. Jsou to endemičtí živočichové, kteří se vyskytují jen na americkém kontinentě. Druh kolibříka Amaziliina, který je nyní v Plzni, na rozdíl od svých příbuzných obývá i sušší otevřenou krajinu a také městské parky a zahrady.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 7:00 13°C

Celá předpověď