Plzeňská Škoda zahájila dodávky bateriových tramvají do Turecka

foto Škoda Transportation převáží první ze 14 nízkopodlažních bateriových tramvají ForCity Classic (na snímku z 27. února 2018) do tureckého města Eskişehir. Hodnota kontraktu, uzavřeném v září 2016, dosahuje téměř 700 milionů korun. Vozy se budou ve zkušebním provozu testovat na tratích v Eskişehiru a v Bratislavě.

Plzeň - Škoda Transportation převáží první ze 14 nízkopodlažních bateriových tramvají ForCity Classic do tureckého města Eskişehir. Hodnota kontraktu, uzavřeném v září 2016, dosahuje téměř 700 milionů korun. Vozy se budou ve zkušebním provozu testovat na tratích v Eskişehiru a v Bratislavě. Další budou následovat, řekl dnes ČTK projektový manažer Václav Petr.

"Využijeme toho, že dopravní podnik ve slovenském hlavním městě má stejně jako turecký úzkorozchodné tratě," uvedl.

Vozidla jsou vybavena výkonnými trakčními bateriemi. Díky tomu je může dopravce provozovat na více než kilometrovém úseku bez trolejového vedení. Bateriový pohon se využívá hlavně v místech, kde není trolej, například v historických centrech.

Více než 30 metrů dlouhá, plně klimatizovaná vozidla převezou až 276 cestujících. Mají jednosměrné provedení a jsou uzpůsobeny pro rozchod 1000 milimetrů. V interiéru nejsou žádné schody, vstupuje se čtyřmi dvoukřídlými a dvěma jednokřídlými dveřmi.

Plzeňská strojírenská skupina, která ve výběrovém řízení porazila také místního výrobce Bozankaya A.S., navázala na předchozí dodávky 72 vozidel do města Konya za více než 3,4 miliardy Kč. Šlo o jednu z nejvýznamnějších exportních zakázek na tramvaje, které vozí cestující od roku 2015. Část flotily umožňuje také jízdu nezávisle na trakčním vedení.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 17:00 30°C

Celá předpověď