Plzeň získala z Budějovic na hostování brankáře Staňka

foto Brankář fotbalistů Českých Budějovic Jindřich Staněk.

Plzeň - Fotbalisty Plzně posílil brankář Jindřich Staněk. Třiadvacetiletý gólman bude ve Viktorii hostovat do konce sezony z Českých Budějovic a součástí smlouvy je následná opce. Viktoria o tom informovala na svém webu.

"Zájem Viktorky mě velmi potěšil, prakticky jsem neměl nad čím přemýšlet. Jde o nejúspěšnější klub poslední doby a je pro mě ctí, že budu moci oblékat jeho dres," uvedl Staněk. "Budu se snažit makat tak, aby mé angažmá nebylo jen půlroční. Určitě se budu chtít ukázat v nejlepším možném světle," dodal.

Staněk v druhém týmu ligové tabulky zvýší na brankářském postu konkurenci a doplní Aleše Hrušku a mladého Dominika Sváčka. Po podzimu ukončil kariéru zkušený Slovák Matúš Kozáčik, který se stal ve Viktorii trenérem gólmanů.

Staněk prošel všemi mládežnickými reprezentacemi včetně jednadvacítky. Vyzkoušel si i angažmá v anglickém Evertonu, kam v roce 2014 přestoupil z pražské Sparty, v prvním týmu londýnského klubu ale nechytal.

Poté se vrátil do Čech a s Českými Budějovicemi vybojoval postup do nejvyšší soutěže. Na podzim odchytal úvodních 11 ligových kol a pak ho u týmu nováčka v pozici jedničky nahradil zkušený Jaroslav Drobný.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je čtvrtek 13. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď