1. kolo: Liberec vyhrál v Ostravě, Plzeň přehrála Olomouc

foto Utkání 1. kola první fotbalové ligy: 1. FK Příbram - FK Teplice, 13. července 2019 v Příbrami. Zleva brankář Příbrami Marek Boháč, Jakub Hora z Teplic a Marko Alvir z Příbrami.

Praha - Fotbalisté Liberce vstoupili do nové ligové sezony výhrou 2:1 v Ostravě. Baník v duelu prvního kola vedl od deváté minuty gólem Nemanji Kuzmanoviče, po změně stran ale srovnal hostující Jakub Pešek a ve čtvrté minutě nastavení dokonal obrat Roman Potočný. Příbram na úvod sezony jako před rokem remizovala s Teplicemi 1:1. Plzeň úspěšně vstoupila do sezony a doma porazila oslabenou Olomouc po obratu 3:1.

Výsledky 1. kola první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:2 (1:0)

Branky: 9. Kuzmanovič - 54. Pešek, 90.+4 Potočný. Rozhodčí: Berka - Kubr, Vaňkát. ŽK: Smola, Fleišman - Oscar, Breite, Potočný, Musa, Hoftych (trenér), Čech (trenér brankářů). Diváci: 7542.

1. FK Příbram - FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 43. Škoda - 72. Mareš. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Vitner. ŽK: Soldát - Kučera, Mareš.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 3:1 (1:1)

Branky: 40. Kayamba, 72. Kopic, 90.+4 Kovařík - 34. Plšek z pen. Rozhodčí: Pechanec - Flimmel, Melichar - Adam (video). ŽK: Kopic, Kayamba - Štěrba, Greššák, Falta, Yunis, Vepřek, Radoslav Látal (trenér). ČK: 70. Yunis. Diváci: 9611.