Plzeň posílil Argentinec Díaz ze Žiliny na hostování s opcí

foto Ilustrační foto - Fotbalisté Plzně.

Plzeň - Fotbalová Plzeň získala argentinského záložníka Ivána Díaze. Sedmadvacetiletý hráč bude v druhém celku prvoligové tabulky na jaře hostovat ze Žiliny, kde ho v minulosti vedl trenér Viktorie Adrián Guľa. Západočeši podle klubového webu mají i opci na případný letní přestup.

Díaz za Žilinu celkem odehrál 129 soutěžních utkání, vstřelil pět gólů a přidal 12 asistencí. V sezoně 2016/17 s Guľou na lavičce MŠK pomohl k mistrovskému titulu.

"Ivána znám velmi dobře, jde o pracovitého a technického hráče. Věřím, že pomůže zvýšit konkurenci v našem týmu," řekl slovenský kouč Guľa, který bývalého záložníka rezervních týmů River Plate a Estudiantes trénoval také v Trenčíně.

"Viktoria má obrovský zvuk, jde o špičkový klub. Je to pro mě nová výzva a chtěl bych se prosadit a přispět k týmovému úspěchu. Za tuto šanci jsem vděčný a budu se chtít ukázat v tom nejlepším světle," uvedl Díaz.

Plzeň během zimní pauzy ještě přivedla chorvatského záložníka Marka Alvira po vypršení smlouvy ve Slavii a brankáře Jindřicha Staňka z Českých Budějovic na hostování s opcí. Záložník Pavel Bucha a obránce Milan Havel se do západočeského mužstva vrátili z hostování v Mladé Boleslavi, respektive v Bohemians 1905.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 29. září 2020

Očekáváme v 3:00 8°C

Celá předpověď