Plzeň má aplikaci pro fanoušky fotbalu, umí navigovat na stadionu

foto Doosan Arena - zrekonstruovaný stadion Viktorie Plzeň ve Štruncových sadech.

Plzeň - Od 1. března spustí Plzeň novou mobilní aplikaci určenou pro fotbalové fanoušky. Město ji připravilo společně s FC Viktoria a navazuje na bezplatnou wifi síť, kterou radnice před časem spustila na fotbalovém stadionu. Fanoušci v ní najdou nejaktuálnější informace z klubu, statistiky a tabulky, ale také navigaci po stadionu, řekl dnes ČTK radní odpovědný za městský projekt Smart City Plzeň Vlastimil Gola (ANO). Aplikace nazvaná FC Viktoria Plzeň pro tablety a mobilní telefony nepoběží v offline režimu.

Nová pomůcka je věnována informacím a dění z klubu, nabízí přehled nových příspěvků na klubových sociálních sítích. V další části se mohou fanoušci podívat na odehrané i nadcházející zápasy, statistiky, mohou si zobrazit on-line komentář k aktuálnímu utkání, údaje o sestavě, hráčích včetně fotografií nebo tabulku soutěže.

"Určitě bych rád upozornil na navigační sekci aplikace, v níž je k dispozici mapa stadionu. Navigace pomůže návštěvníkům s nasměrováním do jednotlivých sektorů, stejně tak ukáže cestu k nejbližším toaletám nebo stánkům s občerstvením, přičemž je možné si prohlédnout i nabídku jednotlivých prodejců," popsal Gola.

Aplikaci lze propojit s portálem Plzeňská vstupenka, lidé si tak mohou koupit jednotlivé vstupenky na zápasy. Do aplikace mohou přiřadit svou permanentku a ke vstupu na stadion jim postačí mobilní telefon. Přizpůsobené turnikety identifikují permanentku přes aplikaci.

"Moderní, kvalitní aplikace je dnes nezbytností. Inspiraci jsme hledali u velkých klubů v zahraničí i našich fanoušků a jsme velmi rádi, že se ve spolupráci s městem Plzeň podařilo připravit pro lidi skvělou možnost, jak být neustále ve spojení se svým klubem," uvedl generální manažer FC Viktoria Adolf Šádek. Aplikaci mohou fanoušci využívat v Doosan Areně, kde je řada bonusových funkcí, i mimo ni.

Město vlastní všechny zdrojové kódy, takže podobná aplikace by mohla vzniknout i pro hokejové fanoušky.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je úterý 18. února 2020

Očekáváme v 15:00 9°C

Celá předpověď