Plíškové k vydařenému Wimbledonu gratulovala i Kvitová, McEnroe ocenil bojovnost

foto Česká tenistka Karolína Plíšková

Londýn - Tenistka Karolína Plíšková sice padla ve finále Wimbledonu, ale za výkony i bojovnost ve finále si vysloužila uznání. K životnímu vystoupení na londýnské trávě krajance gratulovala i dvojnásobná vítězka z All England Clubu Petra Kvitová.

"Gratuluji taky Karolíně ke skvělému turnaji," napsala vítězka Wimbledonu z let 2011 a 2014 na sociálních sítích pod gratulaci Australance Ashleigh Bartyové, která Plíškovou porazila 2:1 na sety. "Tohle je neobyčejný moment a zasloužený. Nad tenhle pocit není," uvedla Kvitová.

Plíšková začala finále značně nervózně a zdálo se, že utkání bude jasnou záležitostí. Ale Češka se postupně zlepšila a donutila světovou jedničku Bartyovou bojovat ve třech setech. "Zaslouží si uznání, že to v druhé sadě nezabalila, bojovala a udělala z finále skvělé představení," řekl sedminásobný grandslamový vítěz Mats Wilander při komentování pro stanici Eurosport.

Proměnu Plíškové ve finále ocenily i další bývalé hvězdy. "Je jinou hráčkou. Takhle jsme mysleli, že bude hrát od začátku. Dostala Bartyovou pod tlak a je vidět, čeho je schopna," řekl trojnásobný vítěz Wimbledonu John McEnroe během obratu v druhé sadě při komentování pro BBC.

"Plíšková na sebe může být za uplynulých čtrnáct dnů pyšná," připomněla bývalá světová jednička Tracy Austinová, že česká tenistka hrála první finále Wimbledonu, do kterého se dostala po nepříliš oslnivé sezoně. K duelu dodala: "Odvedla skvělou práci, jak se dostala zpátky do zápasu."

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je středa 18. května 2022

Očekáváme v 17:00 22°C

Celá předpověď