Plíšková: Rumunky jsou hodně silné, ale věřím, že postoupíme

foto Karolína Plíšková na tiskové konferenci českého týmu před víkendovým utkáním ČR - Rumunsko, zápasem 1. kola Světové skupiny tenisového Fed Cupu, 6. ledna 2019 v Ostravě.

Ostrava - Český fedcupový tým je konečně kompletní. K výběru kapitána Petra Pály se už v Ostravě připojily i Kateřina Siniaková a především Karolína Plíšková, která bude ve víkendovém souboji s rumunskými tenistkami v úvodním kole při absenci Petry Kvitové plnit úlohu týmové jedničky.

Semifinalistka Australian Open, která v Melbourne ve čtvrtfinále vyřadila americkou hvězdu Serenu Williamsovou a skončila až na raketě pozdější vítězky Ósakaové, přijela na severní Moravu ve skvělé formě i náladě.

"Začátek roku mi vyšel hodně dobře," usmívala se na tiskové konferenci. "Neměla jsem nikdy lepší začátek roku. To semifinále mě může mrzet, ale kdyby mi to někdo řekl před odjezdem do Austrálie, brala bych to všema deseti. Jsou tam samozřejmě věci, které jdou zlepšit. Jsou tam skvělé hráčky, co jsem porazila, ale nesmím usnout na vavřínech," uvedla pátá hráčka světového žebříčku.

Po náročném lednu už stihla zregenerovat. "Měla jsem pár dnů volno, ne moc, ale já ani necítím, že bych potřebovala pauzu. Odpočinula jsem si, měla jsem pár dnů kondici a teď už to je i s tenisem," řekla Plíšková.

Rodačka z Loun je při neúčasti Kvitové hlavním pilířem týmu loňských vítězek Fed Cupu. "Já se těším, protože vloni jsem toho ve Fed Cupu moc neodehrála. Doma je to navíc vždy příjemnější," prohlásila Plíšková, která v roce 2018 nastoupila pouze v semifinále proti Německu.

A hned přidala i vzpomínku na tři roky starý poslední vzájemný zápas s Rumunskem, ve kterém o vítězství 3:2 rozhodla třemi body. "Vyhráli jsme po boji a dneska mají Rumunky možná ještě silnější tým než tenkrát, protože mají i kvalitního debla Begu - Niculescu. Ani jeden bod nebude jasný a jednoduchý, minimálně si zahrajeme dobré zápasy a uvidíme, jak to dopadne," prohlásila Plíšková.

Vysoce nepříznivá bilance s rumunskou jedničkou Halepovou - dvě výhry a šest proher - ji netrápí. "Ve Fed Cupu jsem ji porazila, poslední dva zápasy jsem s ní vyhrála," mávla rukou Plíšková. "Nikdy se mi s ní nehrálo blbě, ale není to s ní lehké, ona toho hodně vrátí," řekla hráčka, která má ve Fed Cupu bilanci čtrnácti vítězství a čtyř porážek.

S Plíškovou tým ve Fed Cupu pokaždé zvítězil. S aktuálním týmem Rumunska a bez Kvitové ale tentokrát před Pálovým výběrem stojí velká výzva. "Nepamatuji si, že by měly tak silné složení. Věřím ale, že doma to zvládneme a postoupíme," dodala Plíšková.

Rumunky cítí šanci, že proti Češkám ve Fed Cupu mohou uspět

TK rumunského týmu před víkendovým utkáním ČR - Rumunsko, zápasem 1. kola Světové skupiny tenisového Fed Cupu, 6. ledna 2019 v Ostravě. Na snímku jsou (zleva) Irina-Camelia Beguová, Simona Halepová, nehrající kapitán Florin Segarceanu, Mihaela Buzarnescuová, Ana Bogdanová. Ostrava - S vírou ve vítězství se v Ostravě začaly rumunské tenistky připravovat na úvodní kolo Fed Cupu proti českým obhájkyním trofeje. Hlavní zbraní týmu kapitána Florina Segarceanua má být třetí hráčka světa Simona Halepová. Přestože má sedmadvacetiletá drobná Rumunka proti české jedničce Karolíně Plíškové výrazně lepší vzájemnou bilanci šesti výher a jen dvou porážek, necítí se být favoritkou.

"Ona je výborná. Vyhrála spoustu turnajů a je to opravdu top světová hráčka. Můžu ji jen chválit. Je to navíc jedna z mých nejlepších kamarádek na okruhu. Jsme připravené, ale samozřejmě víme, že to bude těžký zápas," řekla na dnešní tiskové konferenci Halepová.

Hráčka, která na Australian Open vypadla v osmifinále a přišla o první místo v žebříčku, podle svých slov přijela do Ostravy ve výborné formě. "Měla jsem dobrou přípravu, jsem zdravá. Stačí jen přijít na kurt a zahrát," usmála se Halepová.

Sílu českých tenistek podle ní nijak zvlášť nesnižuje neúčast druhé hráčky světa Petry Kvitové. "Určitě to pro ně není jednoduché, že jim chybí Petra. Ale myslím, že i bez ní mají velmi silný tým a všechny Češky jsou dobré. Zápasy s nimi jsou vždy těžké," podotkla Halepová.

Segarceanu má za to, že šance obou týmů na postup jsou vyrovnané. "Určitě se dá souhlasit s českým kapitánem Pálou, že máme padesátiprocentní šanci na vítězství. Bude to samozřejmě těžký zápas, ale docela si věříme a určitě máme šanci na postup," řekl rumunský kapitán.

Také Rumunky se na zápas sjíždějí postupně. V kompletním složení budou až po dnešním příjezdu Monicy Niculescuové, která do Ostravy míří po triumfu na turnaji v Thajsku.

Halepová, Mihaela Buzarnescuová (29. ve světovém žebříčku), Irina-Camelia Beguová (75.) a Ana Bogdanová (105.) už si zvykají na zelený povrch v ostravské hale. "Je trošku zvláštní, protože je zelený a je podobný míčkům. Ale včera jsem se na tom cítila dobře. Zatím jsem na tom hrála jen jeden den a myslím, že si zvyknu a budu se cítit líp," uvedla Halepová.

Rumunky se s Českou republikou naposledy utkaly před třemi lety v Kluži, kde hostující hráčky zvítězily 3:2. Plíšková tehdy získala tři body, když vedle obou dvouher zvítězila i ve čtyřhře s Barborou Strýcovou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď