Kristýna Plíšková postoupila v Praze do čtvrtfinále

foto Ilustrační foto - Česká tenistka Kristýna Plíšková

Praha - Tenistka Kristýna Plíšková postoupila do čtvrtfinále pražského turnaje WTA Tour. Česká hráčka porazila ve druhém kole Prague Open, dotovaného částkou 225.500 dolarů, druhou nasazenou Petru Martičovou z Chorvatska 6:1 a 7:5. Kateřina Siniaková nezvládla dohrávku prvního kola a se Slovinkou Tamarou Zidanšekovou na antuce Sparty prohrála 3:6, 6:3 a 0:6. Turnajové jedničky ve čtyřhře Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou zvládly dohrávku prvního kola. Naopak vypadl pár Simona Halepová, Barbora Strýcová.

Osmadvacetiletá Plíšková vzala světové čtrnáctce Martičové první set za 21 minut. Ve vyrovnané druhé sadě získala brejk v jedenácté hře a utkání dopodávala. "Jsem ráda, že jsem to zvládla v dvou setech," řekla České televizi.

Martičová hrála s ovázaným levým stehnem a tejpy na obou lýtkách. Za stavu 3:2 ve druhé sadě si nechala ošetřit levé chodidlo. "Sleduju ji a od turnaje v Palermu má ošetření v každém utkání, takže to nebylo překvapení. Každá z nás cítí nějaký sval, takže to není neobvyklé a nerozhodilo mě to," podotkla Plíšková.

V utkání si 69. hráčka světového žebříčku Plíšková pomohla devíti esy. Její další soupeřkou bude Rumunka Ana Bogdanová, která s Ukrajinkou Lesjou Curenkovou hrát nemusela a postoupila bez boje.

Na dvorcích areálu ve Stromovce si Plíšková zahrála před třemi lety finále turnaje WTA. "Tady mi to sedí, natrénovala jsem tady spoustu hodin. Antuka už není můj nepřítel jak dřív, tak nějak se s tím sžívám," usmála se svěřenkyně trenéra Jaroslava Levinského, někdejšího finalisty smíšené čtyřhry na Australian Open.

Zápas Siniakové se Zidanšekovou byl v úterý přerušen kvůli tmě za stavu 3:6 a 6:3. Rozhodující set Siniakové rychle utekl, příliš chybovala a utržila "kanára". "Stav vypadá šíleně, ale první čtyři gamy šly přes shody a výhody, ale ani jeden jsem neuhrála. A pak to šlo se mnou dolů. Vůbec se to nesešlo," řekla Siniaková. Slovinka se ve čtvrtek utká o čtvrtfinále s Kanaďankou Eugenií Bouchardovou.

Z Češek tak už vedle Plíškové zůstala ve dvouhře jen Barbora Krejčíková, která dostala do soutěže divokou kartu. Ve druhém kole se ve čtvrtek utká s nejvýše nasazenou světovou dvojkou Simonou Halepovou z Rumunska.

Prague Open je nový turnaj zařazený do narychlo sestaveného kalendáře WTA, do nějž zasáhla pandemie nemoci covid-19 a vynutila si na přelomu dubna a května i zrušení původně plánovaného J&T Banka Prague Open.

Krejčíková se Siniakovou uspěly, Halepová se Strýcovou vypadly

Turnajové jedničky ve čtyřhře Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou zvládly na pražském tenisovém turnaji WTA Tour dohrávku prvního kola. Ve čtvrtfinále se ale nestřetnou s atraktivní dvojicí složenou ze světových dvojek dvouhry Simony Halepové a čtyřhry Barbory Strýcové, které prohrály s ruskou dvojicí Veronika Kuděrmětovová, Anastasija Pavljučenkovová

Krejčíková se Siniakovou porazily německo-rumunský pár Anna-Lena Friedsamová, Laura Paarová 2:1 na sety. Zápas začal v pondělí a kvůli dešti byl přerušen za stavu 6:4 a 3:6. Dohrával se tak super tie-break, který lépe zvládly bývalé deblové světové jedničky Krejčíková se Siniakovou a za devět minut ho vyhrály 10:4.

"Zvládly jsme ho super," řekla Siniaková v České televizi "Druhý set se nám nevyvedl, ale dneska jsme ukázaly, že jsme líp sehrané a jsem ráda, že jsme vyhrály," doplnila Krejčíková, která je v Praze ve čtvrtfinále i v soutěži dvouhry.

Loňská vítězka Wimbledonu ve dvouhře Halepová a královna debla z londýnské trávy Strýcová prohrály s Ruskami 3:6, 6:3 a 8:10 v super tie-breaku. V tom přitom vedly už 7:2, ale náskok neudržely a při mečbolu Halepová chybovala.

Ve čtvrtfinále jsou dva české páry. V úterý přešly první kolo Lucie Hradecká s Kristýnou Plíškovou, které na Prague Open plní roli druhých nasazených.

Tenisový turnaj žen Prague Open okruhu WTA

(antuka, dotace 225.500 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Zidanšeková (Slovin.) - Siniaková (ČR) 6:3, 3:6, 6:0, Siegemundová (Něm.) - Šarífová (Egypt) 4:6, 6:0, 6:1.

2. kolo:

Kristýna Plíšková (ČR) - Martičová (2-Chorv.) 6:1, 7:5, Bogdanová (Rum.) - Curenková (Ukr.) bez boje.

Čtyřhra - 1. kolo:

Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Friedsamová, Paarová (Něm./Rum.) 6:4, 3:6, 10:4, Kuděrmětovová, Pavljučenkovová (Rus.) - Strýcová, Halepová (ČR/Rum.) 6:3, 3:6, 10:8, Van der Hoeková, Wickmayerová (Niz./Belg.) - Kolodziejová, Malečková (ČR) 6:1, 1:6, 10:4.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 19. ledna 2021

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď