Plekanec pomohl k výhře Kladna dvěma góly a nahrávkou

foto Kladenský Tomáš Plekanec při zápase první hokejové ligy Rytíři Kladno - Frýdek-Místek.

Praha - Útočník Tomáš Plekanec se v 37. kole první ligy zasloužil dvěma góly a nahrávkou o vítězství hokejistů Kladna 5:2 nad Přerovem. České Budějovice si poradily s Kadaní 4:1. Oba vítězné celky ztrácejí na vedoucí Jihlavu šest bodů. Motor však sehrál o duel více, Kladno dokonce o dva.

Rytíři, kteří nastoupili ve vánočních dresech, prohrávali ve 24. minutě 0:2. Obrat nastartoval Plekanec, který v oslabení upláchl přerovským hráčům a nadvakrát překonal brankáře Lukáše Klimeše. V polovině zápasu Kladno náskok hostů smazalo. Rozhodující gól vstřelil zkraje poslední dvacetiminutovky opět Plekanec. Středočeši uspěli po třech porážkách. Tři body za branku a dvě přihrávky si zapsal i útočník Patrik Machač.

České Budějovice hrály na ledě předposlední Kadaně po dvou třetinách 1:1. K šesté výhře z posledních sedmi utkání postrčil Jihočechy útočník Martin Novák.

Vsetín porazil Litoměřice 5:3 a připsal si čtvrtou výhru v řadě. Mužstvo Jiřího Dopity v prvních čtyřiceti minutách třikrát vedlo, ale Litoměřice pokaždé našly odpověď. Odpor Stadionu se povedlo zlomit až útočníkovi Ondřeji Koptovi, který v polovině třetího dějství vstřelil vítězný gól a následně druhou brankou večera stanovil konečné skóre. Na Rytíře a Motor chybějí Valachům dva body. Za Litoměřice se dvakrát trefil finský útočník Markus Korkiakoski.

Havířov využil zaváhání Přerova a díky výhře 5:1 nad Slavií ho vystřídal na šestém místě tabulky. Pražané prohráli po třech zápasech. Rozhodující pasáž se odehrála mezi 31. až 39. minutou, v níž domácí odskočili ze stavu 1:1 na 4:1.

Frýdek-Místek zdolal Porubu 2:1 a díky třetímu vítězství po sobě se na úkor ostravského celku posunul na jedenáctou příčku. Poruba neuspěla potřetí v řadě. Od čtvrté minuty vedla, ale Rysi v prostřední části zásluhou obránce Jiřího Krisla a útočníka Lukáše Kaukiče obrátili stav. U obou branek asistoval zadák David Stránský.

Třinácté Benátky nad Jizerou navázaly na triumf 6:1 proti Ústí nad Labem a z Třebíče si odvezly tři body za výhru 4:2. Horácká Slavia dvakrát vedla, ale útočník Jiří Chrtek pokaždé vyrovnal. O rozdílovou trefu se v 57. minutě postaral obránce Jakub Husa, který vzápětí stvrdil úspěch Středočechů gólem do prázdné branky při power play Třebíče. Forvard Jiří Průžek zaznamenal tři asistence.

Výsledky 37. kola první hokejové Chance ligy:

--------

Třebíč - Benátky nad Jizerou 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 13. Vodný, 25. Süss - 24. a 27. Chrtek, 57. a 60. Husa. Rozhodčí: Jechoutek, Valenta - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 826.

Litoměřice - Vsetín 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Branky: 10. a 40. Korkiakoski, 33. Voženílek - 50. a 54. Kopta, 7. Mikuš, 18. Jonák, 38. Rob. Rozhodčí: Veselý, Vokřál - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 912.

Havířov - Slavia Praha 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky: 14. R. Veselý, 31. O. Procházka, 32. Maruna, 39. F. Seman, 42. Pořízek - 26. Brož. Rozhodčí: Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1050.

Frýdek-Místek - Poruba 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky: 27. Krisl, 33. Kaukič - 4. Illéš. Rozhodčí: Čech, Koziol - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 1190.

Rytíři Kladno - Přerov 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Branky: 27. a 41. Plekanec, 30. Hajný, 47. Machač, 59. J. Strnad - 1. Tomi, 24. Navrátil. Rozhodčí: Wagner, Luczków - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1820.

Kadaň - Motor České Budějovice 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky: 33. Chlouba - 4. Heřman, 44. M. Novák, 46. R. Přikryl, 49. Babka. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Coubal, Horážďovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 320.

15:00 Slavia Praha - Ústí nad Labem,

17:00 Benátky nad Jizerou - Litoměřice, Přerov - Havířov, Motor České Budějovice - Kladno, Prostějov - Kadaň,

17:30 Vsetín - Frýdek-Místek, Jihlava - Třebíč.