Piráti se soustředí na zdravotní péči i sociální služby

foto Kandidáti Pirátské strany pózují před volebním autobusem 3. září 2020 v Praze při zahájení kampaně do krajských a senátních voleb. Uprostřed v bílé košili je předseda strany Ivan Bartoš.

Praha - Na dostupnost zdravotní péče a sociálních služeb, transformaci průmyslu a energetiky v regionech po konci těžby uhlí, digitalizaci, ale třeba i problematiku sucha se prioritně soustředí jednotliví lídři kandidátek Pirátů do podzimních krajských voleb. Na dnešním předvolebním mítinku to řekl šéf Pirátů Ivan Bartoš. Strana zahájila horkou část kampaně na výstavišti v pražských Holešovicích před svým volebním autobusem, který nese heslo Šance změnit budoucnost.

Fotogalerie

Na dnešním mítinku se představili všichni krajští lídři, se svými stánky a propagačními předměty dorazili na výstaviště i pirátští kandidáti v senátních volbách. "S autobusem projedeme celou zemi a pokusíme se lidi přesvědčit, aby dali našim kandidátům šanci změnit budoucnost," uvedl Bartoš. Piráti podle něj disponují odborností, profesionalitou a kompetencemi k tomu, aby se podíleli na řízení krajů po celém Česku.

Senátorští kandidáti se chtějí soustředit na celostátní i lokální problémy, kandidát v obvodu Plzeň-město Daniel Kůs zdůraznil také tradiční pirátské téma digitalizace. "Mám už dost planých řečí našich vlád o digitalizaci," uvedl. V Senátu slíbil hlídat předpisy tak, aby splňovaly moderní požadavky. V opačném případě je chce vracet Sněmovně. "Chci využít současnou situaci jako výzvu a šanci změnit analogovou současnost na digitální budoucnost," dodal.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.

Piráti letos znovu vsadili v kampani na volební autobus, tentokrát vyvedený v bílé barvě s černým sloganem Šance na budoucnost. Autobus v kampani využili už před volbami do Sněmovny v roce 2017, po nichž poprvé pronikli do dolní komory Parlamentu. Tehdy na něm vyobrazili přední politiky, včetně tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a jeho nástupce Andreje Babiše (ANO), ve vězeňských šatech.

Krajské volby se uskuteční společně s prvním kolem senátních voleb 2. a 3. října, druhé kolo pravidelného obměňování třetiny horní komory pak o týden později. Piráti plánují na kampaň pro krajské volby dát zhruba 18 milionů korun, na senátní pak pět milionů a dalšími čtyřmi až pěti miliony korun přispějí kandidáti.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 26. září 2023

Očekáváme v 15:00 26°C

Celá předpověď