Piráti, ODS a STAN chtějí schůzi Sněmovny k zákonům proti korupci

foto Ilustrační foto - Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek představil 28. května 2020 v Praze na mimořádné schůzi Sněmovny návrh přehledu stupňů pohotovosti při výskytu onemocnění covid-19.

Praha - V druhé polovině října by se mohla sejít Sněmovna kvůli protikorupčním návrhům, které Česku doporučuje přijmout protikorupční skupina Rady Evropy (GRECO). Novinářům to dnes řekl předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek, který se na tom dohodl se svými protějšky z ODS a STAN. Podle zprávy GRECO bylo Česko loni poslední ze 42 hodnocených zemí v plnění doporučení skupiny.

Michálek uvedl, že schůze by se měla konat v týdnu mezi 19. a 23. říjnem. "Projednával by se protikorupční balíček, zejména tisky, které doporučuje GRECO. Nezávislost státního zastupitelství, otevřená výběrová řízení, ochrana oznamovatelů, informace týkající se konečných vlastníků a problematika střetu zájmů," shrnul Michálek.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) na začátku září řekl, že vyzve předsedy sněmovních klubů ke spolupráci při přijetí protikorupčních zákonů. Obává se, že je jinak poslanci v tomto volebním období už nestihnou schválit.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 25. října 2020

Očekáváme v 1:00 8°C

Celá předpověď