Piráti jsou spokojeni se svým posílením v Senátu

foto Zprava nová senátorka Adéla Šípová zvolená ve volebním obvodu Kladno, první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová a senátor Lukáš Wagenknecht vystoupili 10. října 2020 v Praze na tiskové konferenci České pirátské strany k výsledkům druhého kola senátních voleb.

Praha - Piráti jsou po volbách do Senátu spokojeni s rozšířením počtu svých zástupců o Adélu Šípovou a také s úspěchem dalších kandidátů, které ve druhém kole veřejně podporovali, řekla dnes novinářům místopředsedkyně strany Olga Richterová. Za Piráty v Senátu působí ještě Lukáš Wagenknecht. Před rozhodováním o předsedovi horní komory chtějí pirátští zástupci počkat na návrhy kandidátů, které předloží silné kluby.

Advokátka Adéla Šípová kandidovala za Piráty ve volebním obvodu Kladno a ve druhém kolem porazila s více než 67 procenty hlasů Petra Bendla z ODS. Ve funkci se chce věnovat zejména tématu řešení dluhových pastí, ochraně životního prostředí a transparentnosti při nakládání s veřejnými prostředky. Při působení v horní komoře Parlamentu se přidá do senátorského Klubu pro liberální demokracii vedený dalším dnes úspěšným kandidátem Václavem Láskou (SEN 21). V něm působí i další pirátský senátor Wagenknecht. Šípová také uvedla, že chce brzy dokončit svůj vstup do Pirátské strany.

Richterová při hodnocení voleb ocenila úspěchy kandidátů dalších stran, které Piráti před druhým koleb veřejně podpořili. Mezi ně zařadila Davida Smoljaka (STAN), Václava Lásku, Tomáše Goláně (oba SEN21), Jana Grulicha (TOP 09), Jana Sobotku (za STAN). "Těším se na spolupráci s nimi," dodala Richterová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 26. října 2020

Očekáváme v 11:00 12°C

Celá předpověď