Peugeot brzy skončí s výrobou malých aut se spalovacími motory

foto Současná elektrická varianta vozu Peugeot 208.

Zřejmě již za čtyři nebo pět let nebudou mít zájemci o koupi malého modelu značky Peugeot možnost získat takové auto poháněné spalovacím motorem. Vyplývá to z vyjádření generálního ředitele Peugeotu Jeana-Pilia Imparata pro britský magazín AutoExpress. Podle něho bude příští generace modelu 208 vlastně e-208.

Fotogalerie

V současnosti je sice tento městský hatchback v nabídce také jako elektromobil, nadále však má zákazník nadále možnost vybrat si verzi se zážehovým či dokonce vznětovým agregátem.

Jelikož v současnosti prodávaná generace Peugeotu 208 přišla na trh teprve před dvěma roky, můžeme očekávat, že nová verze se dostaví až někdy kolem roku 2025.

Důvodem pro takové rozhodnutí je podle Imparata stále rostoucí podíl prodávaných “dvěstěosmiček” a odvozených crossoverů 2008 s plně elektrickým pohonem. V posledních týdnech dosahuje už více než 14 procent z celkového objemu.

Jelikož je prakticky jisté, že ve středočeském Kolíně vyráběný model 108 po ukončení výroby v příštím roce již nebude nahrazen nástupcem, vyplývá z toho, že nejmenším vozem s pohonem na ropná paliva, se stane v polovině tohoto desetiletí vůz 308. Ten se má v nové podobě ukázat světu již během následujících týdnů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 21:00 -5°C

Celá předpověď