Petříček jednal s izraelským velvyslancem i o zdravotnictví

foto Ilustrační foto - Izraelský velvyslanec v Česku Daniel Meron.

Praha - Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes jednal s izraelským velvyslancem v ČR Danielem Meronem o spolupráci ve vědě i zdravotnictví. Česko se podle šéfa diplomacie může inspirovat například podpůrnými metodami léčby pacientů s covidem-19. Napsal to na twitteru. Odpoledne by se také mělo uskutečnit videokonferenční jednání českých a izraelských odborníků o urychlení očkování proti koronaviru.

"Inspirovat se můžeme například podpůrnými metodami léčby pacientů s covidem, které komplexně podporují imunitu, včetně využívání léčebného konopí. Spolupracují na nich odborníci z celé řady oborů, jako je imunologie, neurologie, psychiatrie i psychologie či onkologie," uvedl Petříček.

Odpolední debaty mezi odborníky by se měli podle informací ČTK zúčastnit například bývalý ministr zdravotnictví a nynější poradce premiéra Roman Prymula nebo předseda České vakcinologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně Roman Chlíbek. Devítimilionový Izrael je považován za premianta v očkování, vakcínu tam už dostalo přes milion lidí. Česko ve srovnání na 100.000 obyvatel očkuje méně než Německo a Polsko a více než Slovensko a Rakousko.

Český velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický dnes v rozhovoru České televizi řekl, že země rychle očkuje mimo jiné díky zvládnuté logistice. Rozdíl také vidí v tom, že v Česku se na jednoho pacienta při očkování počítá zhruba 45 minut, v Izraeli čtvrthodina.

Stropnický předpokládá, že české zástupce na dnešní videokonferenci bude zajímat řada logistických detailů. Za izraelskou stranu by se měli zúčastnit mimo jiné zástupci resortu zdravotnictví nebo lidé, kteří se právě na logistice podílejí. Telefonát mezi premiéry Andrejem Babišem (ANO) a Benjaminem Netanjahuem Stropnický popsal jako "nadpis" dnešní odborné videokonference.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-4°C

Dnes je pátek 15. ledna 2021

Očekáváme v 23:00 -3°C

Celá předpověď