Petr Nárožný pokřtil v Činoherním klubu své audiovzpomínky

foto Herec Petr Nárožný pózuje pro fotografy s albem Škoda slova, které padne vedle. Album pokřtil 16. června 2020 v Praze.

Praha - Herec, komik a dabér Petr Nárožný v Činoherním klubu v Praze představil autorské dvojalbum, na které namluvil své memoáry. Ve výběru jeho textů, úvah a drobných vzpomínek nechybí už v minulosti proslavená Anatomie vernisáže, výchovná sprostá pohádka, vtip nebo veselá příhoda z natáčení. Kmotrou alba nazvaného Škoda slova, které padne vedle... se stala Helena Rytířová, v jejímž studiu nahrávka vznikla. Vydání svého životopisu se dvaaosmdesátiletý Nárožný dosud bránil, ale zachycení vzpomínek na CD považuje za něco jiného.

Fotogalerie

"Mám doma řadu cédéček, na nichž vypráví a vzpomíná Mirek Horníček, pro mě nezapomenutelný Vláďa Svitáček, Vladimír Menšík, a když je mi občas smutno, což ke stáří patří, tak jsou zase všichni ti báječní lidé se mnou v pokoji nebo v autě a vyprávějí to právě mně. To je právě ta radost ze sdílené intimity, kterou dokáže jen lidský hlas. A tak mě napadlo, že je tady pár kamarádů a hodně přátel a známých, s kterými jsem ušel kus života, a třeba by si se mnou po letech rádi popovídali. A také jsem si přikázal, že nebudu dojatě vzpomínat ani kázat. Opravdu žádná velká moudra. Prostě někdy je sranda víc než celý Schopenhauer," uvedl Nárožný.

O režii nahrávky požádal Tomáše Vondrovice, o hudbu Jiřího Stivína. "Co vám budu povídat, udělal to tak, jako kdybychom to od začátku vymýšleli spolu. Díky moc. Točili jsme v Řevnicích pod laskavým vedením Heleny Rytířové, která nám k tomu vařila skvostné polévky, na něž se nedá zapomenout. O kresbu jsem požádal pana Miroslava Bartáka, kterého si nesmírně vážím. Přišel, nemluvil, přislíbil a nakreslil," dodal Nárožný.

Nárožný začínal jako konferenciér skupiny Rangers (později přejmenovaných na Plavce), v letech 1973 až 1980 hrál v Semaforu a letos působí již 40. sezonu v Činoherním klubu. Je známý z televize, filmů i divadla a jeho osobitý mluvený projev patří neodmyslitelně k řadě animovaných seriálů. Před čtyřiceti lety si zahrál v režii Ladislava Smočka svou první roli v Činoherním klubu - Hejtmana z Kopníku.

Nedávno oznámil, že v červnu v Činoherním klubu končí, ale situace kolem koronaviru jeho plány změnila. "Chtěl jsem za každou cenu skončit bez dalšího dohrávání, ale situace po té infekci byla trochu složitější. Takže tady budu dohrávat jednu komedii (Léda), která bude na repertoáru jednou měsíčně a úplně se rozloučím až za rok," řekl ČTK Nárožný.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je pátek 26. února 2021

Očekáváme v 21:00 4°C

Celá předpověď