Petr Nárožný dostane cenu na slovenském filmovém festivalu Art Film Fest

foto Ilustrační foto - Herec Petr Nárožný pokřtil 16. června 2020 v Praze album Škoda slova, které padne vedle. Vpravo je publicistka, fotografka a produkční Helena Rytířová.

Bratislava - Petr Nárožný dostane ocenění Hercova mise na letošním ročníku slovenského filmového festivalu Art Film Fest, který se uskuteční na konci června v Košicích. Oznámili to dnes organizátoři této největší filmové přehlídky v zemi.

"Nejen podle mého názoru je to významný komediální herec, který hrál v mnoha českých snímcích. I když hrál menší role, hrál je způsobem, že divák na to nezapomene. Když k tomu připočítám jeho divadelní produkci, můžeme ho považovat za jednoho z významných herců," řekl novinářům na dotaz ČTK prezident Art Film Festu Milan Lasica.

Třiaosmdesátiletý herec, komik a dabér Nárožný je známý na Slovensku i z účinkování ve filmových komediích, které bylo natočené ještě v době Československa.

Ocenění Hercova mise za mimořádný přínos v oblasti hereckého umění organizátoři festivalu v minulosti předali řadě českých herců. Například v roce 2019 ho dostal Jiří Lábus.

Cenou prezidenta festivalu bude in memoriam oceněn Jaroslav Siakeľ, který byl režisérem prvního hraného slovenského filmu Jánošík z roku 1921.

Art Film Fest bude letos kvůli koronavirové nákaze zkrácený, uskuteční se od 23. do 27. června a uvede 45 snímků. Festival otevře slovensko-česká tragikomedie Muž se zaječíma ušima slovenského režiséra Martina Šulíka, ve které si hlavní roli zahrál Miroslav Krobot.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

33°C

Dnes je neděle 20. června 2021

Očekáváme v 1:00 25°C

Celá předpověď