Pětibojaři Kuf a Vlach získali na MS stříbro ve štafetě

foto Český reprezentant v moderním pětiboji Jan Kuf.

Mexiko - Moderní pětibojaři Jan Kuf a Martin Vlach získali na mistrovství světa v Mexiku stříbrnou medaili ve štafetě. Zvítězili Francouzi Alexandre Henrard a Valentin Belaud, kteří českou dvojici v závěrečné kombinaci běhu a střelby porazili o pět sekund. Dosud poslední českou pětibojařskou medailí z MS bylo před třemi lety zlato Kufa a Natálie Dianové ve smíšených štafetách.

"Je to nádherné. Doufal jsem, že pokud se všechno povede, můžeme tady udělat dobrý výsledek. Ale čekal jsem, co se stane, i kvůli tomu, v jakých podmínkách se závodí. A vyšlo to skvěle," pochvaloval si Kuf.

V druhé finálové disciplíně šampionátu v Mexiku startovalo v sobotu 18 dvojic. Třetí místo obsadili s půlminutovým odstupem Bulhaři Todor Michalev a Javor Pešlejevski.

Čeští reprezentanti začali čtvrtým místem v šermu, v plavání pak byli až jedenáctí, ale vydařený parkur je posunul do boje o medaile. V závěrečné disciplíně dosáhli Kuf s Vlachem druhého času, lepší byli jen Francouzi.

"Po poslední střelbě vybíhal Martin na trať jako první, ale běžecké kvality Francouze Belauda se přece jenom ukázaly a nakonec z toho bylo s těsnou ztrátou druhé místo. Ale nebuďme neskromní, kluci předvedli fantastický výkon. V každém jiném závodě by brali zlato," radoval se šéftrenér české reprezentace Jakub Kučera.

V Mexiku, kde pětibojařské soutěže ovlivňuje i značná nadmořská výška, se na závody chystají také Ondřej Polívka, Martin Bilko a Eliška Přibylová. V neděli je na programu MS smíšená štafeta, v dalších dnech se uskuteční kvalifikace, ve středu bude finále žen a ve čtvrtek finálový závod mužů.

"Příprava byla hlavně kvůli vysoké nadmořské výšce v dějišti mistrovství náročná. Naším cílem bylo přivézt aspoň jednu medaili a tu máme hned po prvním závodě. Je to skvělé," dodal Kučera.

Muži - štafeta:

1. Henrard, Belaud (Fr.) 1518, 2. Kuf, Vlach (ČR) 1513, 3. Michalev, Pešlejevski (Bulh.) 1482.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je sobota 17. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď