Pětibojař Kuf skončil na MS čtvrtý, vyhrál Brit Cooke

foto Mistrovství světa v moderním pětiboji - muži finále, 13. září 2018 v Mexiku. Český závodník Jan Kuf - parkur na koni.

Mexiko - Moderní pětibojař Jan Kuf usiloval o svoji druhou medaili z individuálního závodu na mistrovství světa, ale v Mexiku nakonec skončil čtvrtý. Titul vybojoval po 25 letech pro Británii skvělým finišem v závěrečných metrech James Cooke.

Bronzový pětibojař ze světového šampionátu ve Varšavě 2014 Kuf v základním šermířském kole vyhrál 24 soubojů a dělil se o vedení s Číňanem Čang Lin-Pinem, stejné pořadí bylo i po bonusovém šermu. V plavání byl Kuf sedmnáctý, průběžně figuroval na druhé příčce a po parkúru klesl na třetí pozici.

Mistrovství světa v moderním pětiboji - muži finále, 13. září 2018 v Mexiku. Jan Kuf z ČR. Do závěrečného běhu kombinovaného se střelbou se vydal s odstupem 18 sekund za vedoucím Američanem Amrem El Gezirím, který dříve reprezentoval Egypt, ale jen s náskokem čtyř vteřin na trojici pronásledovatelů. A v deseti sekundách bylo dalších osm pětibojařů.

Po první zastávce na střelnici běžel předloňský mistr Evropy Kuf druhý, po druhé ale klesl mimo stupně vítězů a osmý figuroval i po třetí střelbě. Závěrečná čtvrtá položka mu ale vyšla, ve finiši se prohnal přes Ahmeda Hameda z Egypta a radoval se ze čtvrtého místa, které v Mexiku přidal k víkendovému stříbru ze štafety.

V dramatickém posledním kole chvilku vedl mistr světa z roku 2015 Pavlo Tymoščenko z Ukrajiny. Předběhli ho ale Cooke a také Valentin Prades z Francie, který už se radoval z titulu, jenže Cooke ho na pásce o píď předčil. Navázal tak na Richarda Phelpse, prvního britského šampiona z Darmstadtu z roku 1993.

Jediným českým mistrem světa je Michal Sedlecký z roku 2002. Olympijský vítěz David Svoboda byl na MS stříbrný v letech 2008 a 2009.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pondělí 17. června 2019

Očekáváme v 19:00 24°C

Celá předpověď