Peter Fonda ze zdravotních důvodů nedorazí na Febiofest

foto Americký herec Peter Fonda.

Praha - Americký herec Peter Fonda, který měl být hostem 26. ročníku Mezinárodního filmového festivalu - Febiofest, dnes ze zdravotních důvodů zrušil svoji plánovanou návštěvu České republiky. Zprávu festivalu předal jeho agent a poté potvrdila i jeho manželka. ČTK o tom za organizátory informovala Gabriela Vágner.

V rámci festivalu měl Peter Fonda naplánovaný masterclass pro veřejnost, který se ruší. Neuskuteční se ani setkání s novináři, které se mělo konat ve středu. První akcí festivalu tak bude jeho slavnostní zahájení 21. března v pražském Obecním domě. Festival zahájí nejnovější snímek herecké legendy Roberta Redforda s názvem Gentleman s pistolí.

"Nicméně diváci si Fondovy filmy užijí, projekce filmů Bezstarostná jízda, Uleeovo zlato a Vězeňské blues se uskuteční v plánovaných termínech. Peteru Fondovi bude také předáno ocenění Kristián za celoživotní přínos kinematografii v zastoupení," uvedla Vagner.

Peter Fonda je syn herce Henryho Fondy, bratr herečky Jane Fondové a otec herečky Bridget Fondové. Devětasedmdesátiletý herec má kromě Zlatých globů na svém kontě i dvě nominace na Oscara, jednu za Bezstarostnou jízdu, druhou za snímek Uleeovo zlato z roku 1997. K Bezstarostné jízdě napsal scénář a hrál v něm jednu z hlavních rolí po boku Dennise Hoppera a Jacka Nicholsona.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je úterý 23. července 2019

Očekáváme v 13:00 30°C

Celá předpověď