Peskov: Putin jednal v pondělí s Trumpem i o KLDR

foto Ilustrační foto - Ruský prezident Vladimir Putin.

Moskva - Pondělní telefonát prezidentů Ruska a USA Vladimira Putina a Donalda Trumpa byl konstruktivní a týkal se mimo jiné situace kolem Severní Koreje. Novinářům to v Moskvě řekl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Putin je podle mluvčího nachlazen, jeho stav ale není vážný a prezident pokračuje v práci.

O telefonickém rozhovoru s Trumpem hovořil Putin už při pondělní schůzce s předsedou palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem v Moskvě. Prezidenti hovořili o urovnání izraelsko-palestinského konfliktu a Trump během rozhovoru vyjádřil Putinovi soustrast v souvislosti s leteckou katastrofou u Moskvy, kde se zřítilo letadlo An-148 a zahynulo všech 71 osob na palubě.

Americký prezident Rusku nabídl pomoc při vyšetřování katastrofy, za což Putin poděkoval, uvedl dnes Peskov. "Dotkli se i tématu Severní Koreje, ale nešlo o hlubší výměnu názorů," prohlásil mluvčí a odmítl novinářům sdělit podrobnosti.

Peskov potvrdil dnešní informace některých ruských médií, že ruský prezident je nachlazen. Už při pondělním rozhovoru s Abbásem to bylo údajně znát na hlasu. Jednání s palestinským představitelem bylo kvůli Putinově nemoci přeloženo ze Soči do Moskvy a několik bodů svého pondělního i dnešního programu Putin údajně zrušil.

"O žádné závažné onemocnění nejde, pokračuje v práci. Jeho program dál běží, i když s ohledem na nachlazení," citovala Peskova agentura TASS.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď