Beachvolejbalisté Perušič se Schweinerem v Ostravě na titul opět nedosáhli

foto Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu, 29. května 2022 v Ostravě. Zleva David Schweiner a Ondřej Perušič z ČR se radují z druhého místa.

Ostrava - Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner na elitním turnaji světového okruhu v Ostravě na titul znovu nedosáhli. Ve finále v Dolních Vítkovicích dnes prohráli 21:15, 21:23 a 13:15 s olympijskými vítězi Andersem Molem a Christianem Sörumem z Norska.

Česká dvojice do zápasu vstoupila dobře a po přesvědčivém prvním setu si ve druhém vypracovala dva mečboly. Mol se Sörumem však oba odvrátili, sami poté proměnili první setbol a vyrovnali.

"Měli jsme větší šanci to ukončit než v tie-breaku. První tři čtvrtiny setu jsme hráli dobře, pak to Norové dobře takticky začali hrát na mě a já udělal ztráty, které rozhodly," řekl Perušič v rozhovoru pro Českou televizi.

V rozhodující sadě Perušič se Schweinerem dlouho drželi vedení, ale v koncovka vyšla Norům. Čeští hráči sice dokázali jeden mečbol odvrátit, při druhém už ale Mol se Sörumem rozhodli o zisku 15. společného titulu.

"Nezatlačili jsme na ně při podání tak, jako v předchozích setech. A to přispělo k tomu, proč jsme prohráli," uvedl Perušič. "Teď si to rozebereme s trenérem, poučíme se z chyb a pojedeme s čistou hlavou na mistrovství světa," dodal Schweiner.

Perušič se Schweinerem ve finále domácího turnaje prohráli potřetí za sebou. "Když jsem kdysi odjížděl po čtvrtém místě, tak jsem si říkal, jestli jsem tady nepromarnil jedinou šanci na medaili. Teď máme tři stříbra a je to pro nás jeden z největších úspěchů a zážitků," řekl Perušič.

S Molem a Sörumem česká dvojice v utkání o titul prohrála už před třemi lety a loni nestačila na Nizozemce Alexandera Brouwera a Roberta Meeuwsena. V roce 2020 se v Ostravě kvůli koronaviru nehrálo.

Turnaj žen překvapivě vyhrály Němky Cinja Tillmannová a Svenja Müllerová, které k titulu došly z kvalifikace. Ve finále si poradily 21:18 a 21:16 s favorizovanými Brazilkami Talitou a Rebeccou.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu v Ostravě:

Muži:

Finále: Mol, Sörum (6-Nor.) - Perušič, Schweiner (1-ČR) 2:1 (-15, 21, 13).

O 3. místo: Brouwer, Meeuwsen (3-Niz.) - Herrera, Gavira (16-Šp.) 2:0 (23, 19).

Ženy:

Finále: Müllerová, Tillmannová (14-Něm.) - Talita, Rebecca (4-Braz.) 2:0 (18, 16).

O 3. místo: Hüberliová, Brunnerová (13-Švýc.) - Heidrichová, A. Vergé-Dépréová (11-Švýc.) 2:0 (16, 18).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď