Perušič se Schweinerem prohráli v Itapemě boj o titul s domácími favority

foto Ilustrační foto - Čeští plážoví volejbalisté (zleva) Ondřej Perušič a David Schweiner.

Itapema (Brazílie) - Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner v brazilské Itapemě třetí titul na světovém okruhu nevybojovali. Ve finále turnaje Pro Tour druhé kategorie Challenge prohráli s nejvýše nasazenou domácí dvojicí André, George, kteří ovládli soutěž na pláži Meia Praia stejně jako loni v listopadu.

České jedničky nasazené jako číslo 3 získaly první set 21:19, ale v druhé sadě uhrály jen 14 bodů a tie-break prohrály 12:15. Ze ztráty 7:11 dokázaly snížit na 10:12, ale Brazilci dovedli zápas k vítězství.

"Finále proti domácím hrdinům provázela velmi hlasitá divácká kulisa. Jednalo se pravděpodobně o slušnou diváckou podívanou, ale po výhře v prvním setu se bohužel naše hra ve druhém a třetím rozsypala, provázelo ji (jako celý zápas) příliš mnoho nevynucených chyb a špatných taktických rozhodnutí. Brazilci byli ten den lepší, více konzistentní a po zásluze brali zlato," uvedli Perušič a Schweiner na facebooku.

Z okruhu FIVB získali devátou medaili, z toho šestou stříbrnou. Dále mají dvě zlaté a jeden bronz. Tituly získali v loňské životní sezoně - v březnu na čtyřhvězdičkové akci tehdejšího Světového okruhu v Dauhá a v srpnu na dvouhvězdičkovém turnaji v Praze.

"Stříbro nás mrzí zejména proto, že už jsme tak trochu jeho sběratelé. Zároveň by ale bylo možná příliš chamtivé chtít víc vzhledem k tomu, jak se turnaj pro nás vyvíjel a kolika peripetiemi jsme si prošli," připomněli prohru v úvodním zápase turnaje i několik následných obratů a odvrácených mečbolů.

Po turnaji v Itapemě si ve světovém žebříčku český pár polepšil o tři místa na třetí pozici, dělí se o ni se svými brazilskými přemožiteli.

"Nikdy jsme s nimi nehráli a v prvním setu jsme si na jejich hru zvykali. Ke konci úvodního setu jsme přišli, jak na to, získali správný rytmus a udrželi ho až do konce," uvedl George.

S mistrem světa z roku 2017 Andrém porazili v Itapemě už ve skupině mladý český pár Tomáš Semerád a Jakub Šépka. "Turnaj měl skvělou úroveň. V každém zápase to byla velká bitva a jsme hrdí, že jsme tu dokázali vyhrát," řekl George.

"Na začátek sezony se jedná nejen pro nás, ale i pro mladé naděje (Šépku a Semeráda) o dobrý výsledek a zároveň motivaci do další práce," dodaly české jedničky.

Turnaj Pro Tour kategorie Challenge v plážovém volejbalu v Itapemě (Brazílie):

Muži:

Play off - semifinále: Perušič, Schweiner (3-ČR) - Nölvak, Tiisaar (12-Est.) 2:1 (-19, 15, 3).

Finále: George, André (1-Braz.) - Perušič, Schweiner (3-ČR) 2:1 (-19, 14,12).

Ženy:

Finále: Hughesová, Kolinskeová (5-USA) - Schoonová, Stamová (2-Niz.) 2:0 (18, 18).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď