Perušič a Schweiner nevyužili setboly a medaili z ME nezískají

foto Ilustrační foto - Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* - zápasy play-off, 1. června 2019 v Ostravě. Ondřej Perušič a David Schweiner (na snímku) z ČR v utkání proti rakouské dvojici Martin Ermacora a Moritz Pristauz. Český tým zvítězil 2 : 0.

Moskva - Beachvolejbalisté Ondřej Perušiš s Davidem Schweinerem nedotáhli pouť mistrovstvím Evropy v Moskvě až do bojů o medaile. Ve čtvrtfinále podlehli rakouské dvojici Martin Ermacora, Moritz Pristauz ve dvou setech 21:23 a 18:21, i když v první sadě měli Češi dva setboly.

"Semifinále bylo hodně blízko," litoval Perušič v rozhovoru pro Radiožurnál. "Tohle byl zápas, který jsme mohli a i měli vyhrát," dodal čtyřiadvacetiletý polař.

Děleným pátým místem si nicméně rodáci z Prahy vylepšili maximum na evropském šampionátu, loni v Haagu skončili devátí. Dnes v chladné Moskvě se snažili prodloužit medailovou sérii pro českou reprezentaci, protože od roku 2016 vozily pravidelně cenné kovy ženy. Ale osmifináloví přemožitelé úřadujících mistrů světa Olega Stojanovského s Vlajčeslavem Krasilnikovem jim to nedopřáli.

S Rakušany Ermacorou a Pristauzem se Perušič se Schweinerem utkali potřetí a již podruhé během pěti dnů. Na úvod základní skupiny je v úterý zdolali ve třech setech, dnes po 50 minutách odešli poraženi.

V prvním setu chyběl českým jedničkám dvakrát jediný míč, aby získali první sadu. V jejím průběhu se jim povedlo smazat až tříbodovou ztrátu a do koncovky šli poprvé s vedením za stavu 17:16. První setbol zajistil Perušič podáním s pomocí pásky, druhý Schweiner útokem. Ale šance zůstaly nevyužity, naopak Rakušané první setbol proměnili.

Ve druhém dějství na studeném moskevském písku Češi opět neustále dotahovali a v závěru měl až sedmibodové manko. Byť předvedli pětibodovou šňůru (17:19), Rakušané už se nenechali o senzační postup do semifinále připravit a z pozice nasazených třiadvacítek už nyní slaví největší úspěch v kariéře.

"Koncovka prvního setu nebyla klíčová. Mrzelo nás, že jsme těsně prohráli první set, ale rozhodla naše hluchá pasáž v úvodu druhého setu," dodal Perušič. Se Schweinerem v Moskvě zůstanou, od čtvrtka je tam čeká další turnaj Světového okruhu, na němž budou opět usilovat o body do olympijské kvalifikace pro Tokio.

Poslední českou mužskou z ME medailí zůstalo zlato Marka Pakosty s Michalem Palinkem z roku 1996.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Moskvě:

Ženy - semifinále: Wojtasiková, Kocioleková (4-Pol.) - Heidrichová, Vergéová-Dépréová (15-Švýc.) 2:1 (-18, 18, 8), Graudinová, Kravčenoková (20-Lot.) - Liliana, Elsa (9-Šp.) 2:1 (19, -19, 12).

O 3. místo: Liliana, Elsa (9-Šp.) - Heidrichová, Vergéová-Dépréová (15-Švýc.) 2:1 (-13, 15, 19).

Finále: Graudinová, Kravčenoková (20-Lot.) - Wojtasiková, Kocioleková (4-Pol.) 2:0 (20, 19).

Muži - čtvrtfinále:

Ermacora, Pristauz (23-Rak.) - Perušič, Schweiner (10-ČR) 2:0 (21, 18).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je čtvrtek 21. listopadu 2019

Očekáváme v 19:00 9°C

Celá předpověď