Perušič a Schweiner jsou favority domácího šampionátu v plážovém volejbalu

foto Ilustrační foto - Čeští plážoví volejbalisté (zleva) Ondřej Perušič a David Schweiner.

Praha - Ondřej Perušič a David Schweiner jsou favority domácího šampionátu v plážovém volejbalu. Na písku v pražském Beachklubu Ládví, kde nedávno ovládli dvouhvězdičkový turnaj Světového okruhu, se hraje od pátku do neděle a by bylo překvapením, kdyby české jedničky neobhájily titul. V soutěži žen je trůn volný, jelikož loňské šampionky nestartují. Markéta Nausch Sluková přerušila kariéru a Barbora Hermannová novou parťačku nehledala.

"Předpověď počasí na víkend vypadá dobře, takže věřím, že diváci vytvoří výbornou kulisu a my obhájíme titul," uvedl Perušič v tiskové zprávě.

Mezi ženami se očekával souboj o titul mezi Martinou Williams a Marií Sárou Štochlovou, které hrají ve výborné formě, a šampionkami z roku 2018 Michaelou Kubíčkovou s Michalou Kvapilovou. Kvapilová ale kvůli zranění nenastoupí a Kubíčková bude hrát s Kateřinou Charlier.

"Poslední tři týdny Česko žilo beachvolejbalem. Věřím, že po dvou turnajích Světové série v Praze a v Brně se nám konečně povede vyhrát," řekla Williams, která byla se Štochlovou v Brně ve finále.

Mistrovský turnaj odstartuje v pátek, semifinálové a finálové zápasy ženské i mužské kategorie se odehrají v neděli. Finálový program začne v 15:30.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 22. května 2022

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď