Perspektivy české energetiky chytře a bezpečně

foto

Jak správně nastavit energetický mix a proč nesmíme stigmatizovat jádro nebo uhlí? Je možné vyrobit z uhlí čistou energii? Kde mohou reálně fungovat alternativní zdroje energie? Jak zajistit funkční a klimaticky neutrální výrobu, ukládání i distribuci energie? Nejen na tato témata diskutovali experti v regionální debatě v Moravskoslezském kraji.

Záznam regionální debaty nazvanou Perspektivy české energetiky chytře a bezpečně můžete zhlédnout zde. Panelové diskuse se zúčastnili Stanislav Mišák, CEET, VŠB-TUO, Pavel Csank, MSIC, Tomáš Karásek, IT4Innovations, VŠB-TUO, a Petr Salvet, Vyncke s.r.o.

Regionální debaty

Den TA ČR je každoroční významná událost, jejímž prostřednictvím Technologická agentura České republiky (TA ČR) poukazuje na důležitost výzkumu a inovací u nás i ve světě a oceňuje jedny z nejlepších projektů aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost a hospodářství. Program se skládá ze tří částí (regionálních debat, závěrečné konference ve formě online pořadu a slavnostního galavečera), které letos zastřešuje téma Zelené dohody. Prostřednictvím regionálních debat a závěrečné konference se zahraničními řečníky nabídne TA ČR divákům střízlivý a informovaný pohled na a Green Deal v tuzemském i evropském kontextu.

Odbornou část programu Dne TA ČR 2021 zahájí série tří on-line debat z regionů. Zástupci krajských úřadů, inovačních platforem, univerzit a firem budou diskutovat o aktuálních lokálních tématech, které ve svém regionu řeší. V Ústeckém kraji se jedná o využívání vodíku, který představuje čistý zdroj energie budoucnosti. Moravskoslezský kraj dá divákům nahlédnout na chytré a bezpečné perspektivy české energetiky. Odborníci se středních Čech ukáží proměny a inovace pro lepší život ve městech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 18. ledna 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď