Pelé má v Riu sochu, ceremoniálu se nezúčastnil

foto Legendární fotbalista Pelé (na snímku) má novou sochu v životní velikosti v sídle brazilského svazu v Riu de Janeiro.

Rio de Janeiro - Legendární fotbalista Pelé má novou sochu v životní velikosti v sídle brazilského svazu v Riu de Janeiro. Slavnostního odhalení se nezúčastnil, vzhledem k problémům s chůzí zůstal devětasedmdesátiletý trojnásobný mistr světa doma.

Legendární fotbalista Pelé (na snímku) má novou sochu v životní velikosti v sídle brazilského svazu v Riu de Janeiro. Pocta Pelému i ostatním členům zlatého týmu ze světového šampionátu z roku 1970 byla první akcí svazových funkcionářů k 50. výročí zisku titulu. Na slavnostní akt ve čtvrtek dorazilo devět tehdejších hráčů.

Pelé, jenž oslaví osmdesátiny v říjnu, špatně chodí od operace kyčle před osmi lety. Proto poslal vzkaz ve videonahrávce. "Pokud jde o krásu, tak je socha mnohem krásnější (než já)," řekl zvesela slavný fotbalista, který jen zřídka opouští svůj domov.

Nedávno popřel spekulace, že by se jeho zdravotní stav horšil. Vzhledem k věku se mu prý daří dobře. "Díky bohu, že jsem zdravý a mohl jsem tuto poctu zažít," dodal ve čtvrtek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 24. září 2020

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď