Pech ovládl Rallye Český Krumlov a v MČR se posunul na třetí místo

foto Rallye Český Krumlov, závěrečný závod mistrovství České republiky v rally, dne 14. listopadu 2021 vyhrála posádka Václav Pech - Petr Uhel. Druhé místo obsadila posádka Jan Kopecký - Jan Hloušek a na třetím místě skončil Jan Černý - Petr Černohorský.

Český Krumlov - Vítězem Rallye Český Krumlov se stal Václav Pech a posunul se na třetí místo v konečném hodnocení mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Druhý byl Jan Kopecký, který si již s předstihem zajistil titul. Třetí místo obsadil na oblíbené jihočeské soutěži, která se letos konala v netradičním podzimním termínu, Jan Černý.

Kopecký, jenž ovládl předešlých pět ročníků rallye, vyhrál první etapu, dnes byl ale nejrychlejší Pech. Hned v dopolední sekci dvou rychlostních zkoušek smazal malý náskok svého dlouholetého soupeře a těsný náskok nakonec uhájil. Po 12 erzetách nakonec Pech porazil Kopeckého o 3,5 sekundy.

Vítězství Pechovi zároveň zajistilo posun z pátého místa průběžného pořadí MČR na konečné třetí, na kterém vystřídal Černého.

Rallye Český Krumlov, závěrečný závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) 1:16:55,8, 2. Kopecký, Hloušek -3,5, 3. Černý, Černohorský (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -1:09,0, 4. Jareš, Machů -1:31,4, 5. Březík, Krajča -2:55,5, 6. Stříteský, Hovorka -3:26,7, 7. Cvrček, Prokorát -5:56,5, 8. Trojan, Chlup (všichni Škoda Fabia R5) -7:30,1.

Konečné pořadí MČR: 1. Kopecký 313,5 b., 2. Mareš (Škoda Fabia Rally2 evo) 241, 3. Pech 196