Pearl Jam na svém evropském turné v červenci navštíví i Prahu

foto Frontman americké rockové skupiny Pearl Jam Eddie Vedder (vpravo) během koncertu.

Praha - Americká rocková skupina Pearl Jam vystoupí 1. července v rámci svého evropského turné v pražské O2 areně. V metropoli se kapela, která za svoji kariéru prodala po celém světě více než 85 milionů alb, představila naposledy v roce 2012. ČTK o tom informoval Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Pearl Jam zahájí čtrnáctidenní evropské turné v červnu 2018 koncertem v Amsterdamu a zakončí ho v červenci téhož roku v Lisabonu. Předprodej vstupenek na pražské vystoupení v cenách od 1990 do 2390 korun bude zahájen 8. prosince.

Do Česka přijedou Pearl Jam popáté, poprvé se v tuzemsku představili v roce 1996 na turné k desce No Code. "Kritikou uznávaní i komerčně úspěšní Pearl Jam působí na hudební scéně 27 let. Letos byli uvedeni do Rokenrolové síně slávy," připomněl Novák.

Kapela v čele se zpěvákem Eddiem Vedderem nedávno natočila filmový dokument Let's Play Two a doprovodný soundtrack, kterým připomíná své vystoupení na stadionu Wrigley Field v Chicagu.

Pearl Jam jsou považováni za jednu z nejpopulárnějších rockových kapel devadesátých let. Jejich debutová deska Ten vyšla v roce 1991. Skupina nyní vystupuje v sestavě Jeff Ament (basová kytara), Eddie Vedder (zpěv, kytara), Stone Gossard (kytara), Matt Cameron (bicí) a Mike McCready (kytara).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 15:00 7°C

Celá předpověď