Pavilon Terra na EXPO 2020 přivítal první návštěvníky

foto

Světová výstava EXPO 2020 pootevřela v lednu svou bránu. Veřejnost tak může prozkoumat pavilion Terra, centrální budovu v Udržitelnosti, jedné ze tří tematických zón výstavy. Vedle samotného objektu se návštěvníkům zpřístupní rovněž okolní veřejné prostory, kde kromě jiného nachází dětské hřiště či obchod se suvenýry.

Pavilon Terra – centrální budovu v zóně Sustainability, v jejíž těsné blízkosti se nachází také pavilon České republiky. Pavilon Terra , což znamená planeta Země, je mezinárodním příkladem udržitelné stavby s nulovou spotřebou jak elektřiny, tak vody. K impozantním prvkům z dílny architektonického studia Grimshaw patří 1055 fotovoltaických panelů rozložených na 130 metrů široké střešní klenbě a v okolním lesíku "elektrostromů". Pavilon také používá nejmodernější způsoby hospodaření s vodou, recyklaci vody a alternativní zdroje vody.

Terra nabízí návštěvníkům cestu zázraky přírody, včetně interaktivní procházky mezi kořeny lesa, kde každá stopa ovlivní celý les. Lidé se mohou dopodrobna seznámit s tím, jak škodlivé důsledky má pro přírodu chování lidstva. Emotivní zážitek chce všechny věkové skupiny, zejména mladší generaci, přimět, aby zvážily, jak jejich chování ovlivňuje životní prostředí, a odpoutaly se od konzumního způsobu života.

Po pavilonu Terra se otevřou pavilony Alif v zóně Mobility a Mission Possible v zóně Příležitosti. Rezervace vstupů do jednotlivých pavilonů lze provést na https://expo2020dubai.com/en/pavilions-premiere. Vstupné stojí AED 25 (147 Kč).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 23. března 2023

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď