Pavilon GCC: Společná vize pro nadějnou budoucnost

foto Vizualizace pavilonu Rady pro spolupráci arabských států Perského zálivu (GCC)

Svůj pavilon bude mít na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji také Rada pro spolupráci arabských států Perského zálivu (GCC). Organizace v něm chce poukázat na dosavadní úspěchy, stejně jako na propojení svých členů, na jejich společnou historii, náboženství a kulturu.

Návštěvníci v pavilonu vstoupí do speciálně navržené krajiny, jejíž centrální části vévodí vodní plocha. Obklopuje ji šest různých uskupení vyrobených z vláken, každé z nich představuje jeden ze šestice členských států GCC. Vlákna těchto struktur vytvářejí po celé krajině malebné stíny. V centru pavilonu se pak jako symbol jednoty zálivu skví gigantické kyvadlo utkané z tisíců zlatých nitek.

V navazující výstavní sekci GCC návštěvníkům představí, čeho organizace za téměř čtyři desetiletí činnosti v různých oblastech dosáhla.

Státy Perského zálivu sdružené v GCC chystají na únor příštího roku summit věnovaný sociálním inovacím, který se bude konat v průběhu EXPO 2020 právě na výstavišti v Dubaji. Základy k němu položilo nedávné setkání tří desítek představitelů vlád, podnikové sféry, akademické obce i neziskových organizací, kteří se sešli pod hlavičkou grantového programu výstavy nazvaného EXPO Live. Ten chce pomáhat kreativním projektům, jež řeší naléhavé výzvy současného světa. Zúčastněné strany zamýšlejí společně vytvořit taková řešení, která by urychlila realizaci projektů a podpořila spolupráci vládního a soukromého sektoru.

GCC je regionální organizací se sídlem v saúdskoarabském Rijádu. Sdružuje Katar, Bahrajn, Saúdskou Arábii, Kuvajt, Spojené arabské emiráty a Omán. Vznikla v roce 1981 především z obranných a strategických důvodů. Za cíl si klade spolupráci v oblasti obchodní, vědecké, kulturní, sociální, zdravotnické, právní, v cestovním ruchu a náboženství. Od 1. ledna 2003 je celní unií.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

32°C

Dnes je neděle 20. června 2021

Očekáváme v 3:00 21°C

Celá předpověď