Paul McCartney podpořil očkování na covid a sám se na něj těší

foto Ilustrační foto - Koncert bývalého člena skupiny Beatles Paula McCartneyho v rámci turné One On One 16. června v Praze.

Londýn - Britský hudebník Paul McCartney, někdejší člen kapely Beatles, podpořil očkování proti covidu-19 a slíbil, že bude mezi prvními, kdo si nechá vakcínu podat. McCartneymu je 78 let a patří tak do rizikové skupiny, u které má v Británii očkování začít. Hudebník doufá, že vakcína je cestou ven z temného období pandemie, píše britský list The Sun. V Británii za první týden dostalo očkování na 138.000 lidí. Veřejně ho podstoupily i další známé osobnosti.

"Vakcína nás z toho dostane. Myslím si, že to překonáme, vím, že to překonáme a vakcína je skvělá zpráva. Nechám se naočkovat hned, jak to bude možné," uvedl McCartney v rozhovoru s listem The Sun.

Britský hudebník se chce nechat očkovat, aby se mohl co nejdříve vrátit na světová pódia, zejména po zrušení letošního festivalu v Glastonbury. Volný čas v karanténě letos využil k natočení nového studiového alba u sebe doma. Současná situace je podle něj nedostatkem svobody a trpí zejména mladí lidé, píše The Sun.

Přímo při očkování se ve snaze podpořit jej u veřejnosti nechal vyfotit britský herec Ian McKellen, 81letý představitel Gandalfa z filmové série Pán prstenů. Vakcínu již tento týden dostali herec a moderátor Lionel Blair nebo britská kuchařka a televizní moderátorka Prue Leithová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je neděle 7. března 2021

Očekáváme v 11:00 5°C

Celá předpověď