Paul McCartney a Ringo Starr se možná objeví na příštím albu Rolling Stones

foto Ilustrační foto - Paul McCartney a Ringo Starr na snímku z 27. ledna 2014.

Los Angeles (USA) - Dva bývalí členové Beatles Paul McCartney a Ringo Starr se možná objeví na příštím albu Rolling Stones. Americký kulturní týdeník The Variety informoval, že hudebníci již část materiálu nahráli v americkém Los Angeles. Ačkoliv není jasné, co z něj se objeví na finální podobě desky, produkce alba v čele s Andrewem Wattem se blíží fázi mixování.

Posledním albem Rolling Stones, které obsahovalo jen nové skladby, bylo A Bigger Bang v roce 2005. Novou tvorbu od té doby skupina vydávala občasně jako singly nebo jako součást kompilací největších hitů. Na novém originálním albu pracuje už roky. Frontman Mick Jagger v roce 2021 řekl listu Los Angeles Times, že mají "hodně nahrávek hotových", a kytarista Keith Richards minulý měsíc na svém instagramu doplnil přání do nového roku prohlášením, že "nová hudba je na cestě".

Oficiálně zatím neoznámené nové dílo legendárních Rolling Stones produkuje 32letý Andrew Watt. Tento kytarista v roce 2021 získal cenu Grammy jako "producent roku" a který spolupracoval s popovými hvězdami jako Justin Bieber, Post Malone a Britney Spearsová, ale i rockovými a metalovými veterány jako Pearl Jam, Iggy Pop a Ozzy Osbourne.

Beatles i Rolling Stones, obě britské kapely s kořeny v R&B, soulu a rock'n'rollu, se ve své kariéře vydaly rozdílnými směry. Beatles se v 50. a 60. letech úspěšně hnali za titulem nejslavnější kapely na světě a dali vzniknout hudebnímu kultu, který je živý i dnes, 53 let po rozpadu kapely a úmrtí dvou jejích členů. "Stouni" se v kontrastu s "hodnými" Beatles vyprofilovali jako "the British bad boys" (britští zlobiví kluci), které nejeden hudební magazín tituloval jako "největší rock'n'rollovou kapelu na světě".

Média obě uskupení častěji popisovala jako "rivaly" než jako "bratry ve zbrani". McCartney v roce 2021 Rolling Stones označil za "kapelu, co hraje bluesové covery", a o rok dříve řekl, že Beatles byli lepší než Stones. Jagger McCartneymu poznámku o cover verzích později vrátil při koncertu v Los Angeles. Druhé McCartneyho prohlášení v rozhovoru s Apple Music přešel se smíchem a dodal, že mezi kapelami "pochopitelně není žádná soutěživost". "Beatles se nikdy nestali velkou koncertní kapelou jako Rolling Stones s pořádnou zvukovou technikou. Koncertní byznys ve velkém nezačal dřív než koncem 60. let," dodal Jagger.

Ať už byli hudebníci přátelé, jak i sám McCartney řekl, a jejich rivalita byla jen mediální senzací, nebo byly jejich vztahy skutečně napjaté, zůstává faktem, že Rolling Stones a Beatles spolu nikdy příliš nespolupracovali, vyjma několika písní, například hitu I Wanna Be Your Man (1963). O jejich současné spolupráci pak zatím informovaly jen zdroje týdeníku Variety a ani jeden z členů kapely ji nepotvrdil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď