Pastrňák vládne střelcům v NHL, v produktivitě je čtvrtý

foto Ilustrační foto - Hokejista Bostonu Bruins David Pastrňák (vpravo) se raduje se spoluhráči ze svého gólu v utkání NHL.

New York - Český hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu vede tabulku střelců NHL o pět branek před spoluhráčem Bradem Marchandem a Connorem McDavidem z Edmontonu. Třiadvacetiletý Pastrňák vstřelil v 25 zápasech 23 branek a s 39 body je čtvrtý v produktivitě.

Kanadskému bodování vládne Němec Leon Draisaitl z Edmontonu se 48 body za 16 gólů a 32 asistencí z 27 utkání. Druhý je o bod zpět McDavid a třetí místo patří Marchandovi se 43 body.

Z dalších českých hokejistů je Tomáš Hertl ze San Jose na 43. místě. Ve 22 duelech si připsal 21 bodů za 10 gólů a 11 přihrávek. Následuje na 51. pozici Jakub Vrána z Washingtonu s 20 body (11+9) z 26 utkání.

9. P. Kane (Chicago) 24 31 (12+19)
10. E. Petterson (Vancouver) 26 31 (11+20)
11. Huberdeau (Florida) 25 31 (10+21)
12. Matthews (Toronto) 26 30 (16+14)
13. Barkov (Florida) 25 30 (7+22)
14. A. Svečnikov (Carolina) 25 28 (11+17)
15. Kopitar (Los Angeles) 25 27 (10+17)
16. Ovečkin (Washington) 26 26 (16+10)
17. J.T. Miller (Vancouver) 26 26 (12+14)
18. D. Hamilton (Carolina) 25 26 (10+16)

Brankáři:

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v 17 zápasech 992:12 minuty, inkasoval 44 branek, má průměr 2,66 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 90,1 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

David Rittich (Calgary) odchytal v 22 zápasech 1327:22 minuty, inkasoval 61 branek, má průměr 2,76 obdrženého gólu na utkání, úspěšnost zákroků 91,3 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

Pavel Francouz (Colorado) odchytal v osmi zápasech 399:23 minuty, inkasoval 17 branek, má průměr 2,55 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 92,0 procenta.