Pastrňák vládne střelcům NHL o čtyři góly, v produktivitě je pátý

foto Hokejista Bostonu Bruins David Pastrňák slaví svůj hattrick. Na led naházeli fanoušči kšiltovky.

New York - Český hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu vládne se 17 brankami tabulce střelců NHL a má náskok čtyř gólů před druhým Jeffem Skinnerem z Buffala. V produktivitě je dvaadvacetiletý Pastrňák s 25 body z 18 zápasů pátý.

Kanadskému bodování vládne Fin Mikko Rantanen z Colorada o dva body před před klubovým spoluhráčem Nathanem MacKinnonem, Connorem McDavidem z Edmontonu a Patricem Bergeronem z Bostonu.

Rantanen si připsal v 18 duelech 29 bodů za sedm tref a 22 asistencí. MacKinnon vstřelil 12 gólů a na 14 přihrál. Držitel Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče NHL z minulých dvou sezon McDavid zaznamenal 10 tref a 16 asistencí. Bergeron má na kontě devět branek a 17 přihrávek.

Marner (Toronto) 18 22 (5+17)
15. R. O'Reilly (St. Louis) 15 21 (8+13)

Brankáři:

David Rittich (Calgary) odchytal v osmi zápasech 408:44 minuty, inkasoval 13 branek, má průměr 1,91 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 93,5 procenta a jednou udržel čisté konto.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v osmi zápasech 479:15 minuty, inkasoval 22 branek, má průměr 2,75 a úspěšnost 88,0 procenta.

Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal v jednom zápase 60 minut, inkasoval šest branek, má průměr 6,00 a úspěšnost 72,7 procenta.