Pastrňák vede tabulku střelců NHL o pět branek před Ovečkinem

foto Utkání NHL Boston - Montreal. Hokejista Boston Bruins David Pastrňák (uprostřed), vpravo Shea Weber z Montrealu Canadiens.

New York - Český hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu vládne tabulce střelců NHL o pět branek před ruským kanonýrem Alexandrem Ovečkinem z Washingtonu. Třiadvacetiletý Pastrňák vstřelil v 28 zápasech 25 branek a s 43 body je pátý v pořadí produktivity.

Kanadskému bodování vládne Kanaďan Connor McDavid z Edmontonu s 51 body za 19 gólů a 32 asistencí z 30 utkání. Druhý je se stejným bodovým ziskem jeho spoluhráč Leon Draisaitl, který má na kontě 18 branek a 33 přihrávek.

Z dalších českých hokejistů je Jakub Vrána z Washingtonu na 32. místě. Ve 30 duelech si připsal 25 bodů za 14 gólů a 11 přihrávek. Následuje na 47. pozici Tomáš Hertl ze San Jose s 23 body (10+13) z 25 utkání.

Centr David Krejčí z Bostonu je s 18 kladnými body čtvrtý v bilanci plus/minus. Útočníkovi Martinu Nečasovi z Caroliny patří s 16 body za šest branek a deset asistencí z 26 utkání páté místo v produktivitě nováčků.

Kanadské bodování NHL:

1. McDavid (Edmonton) 30 51 (19+32)
2. Draisaitl (Edmonton) 30 51 (18+33)
3. Marchand (Boston) 28 44 (18+26)
4. MacKinnon (Colorado) 27 44 (18+26)
5. Pastrňák (Boston) 28 43 (25+18)
6. J. Carlson (Washington) 30 42 (11+31)
7. Eichel (Buffalo) 28 38 (17+21)
8. P. Kane (Chicago) 27 33 (14+19)
9. Panarin (NY Rangers) 26 33 (12+21)
10. Huberdeau (Florida) 27 33 (11+22)
11. E. Pettersson (Vancouver) 29 32 (12+20)
12. Barkov (Florida) 27 32 (9+23)
13. Ovečkin (Washington) 30 31 (20+11)
14. Matthews (Toronto) 30 31 (16+15)
15. Kučerov (Tampa Bay) 24 30 (10+20)
16. J.T. Miller (Vancouver) 29 29 (12+17)
17. A. Svečnikov (Carolina) 28 29 (11+18)
18. Kuzněcov (Washington) 27 28 (11+17)
19. Perron (St. Louis) 30 28 (11+17)
20. D. Hamilton (Carolina) 28 28 (10+18)

Brankáři:

David Rittich (Calgary) odchytal v 23 zápasech 1387:22 minuty, inkasoval 62 branek, má průměr 2,68 obdrženého gólu na utkání, úspěšnost zákroků 91,5 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v 18 zápasech 1052:12 minuty, inkasoval 47 branek, má průměr 2,68 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 90,1 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

Pavel Francouz (Colorado) odchytal v devíti zápasech 459:23 minuty, inkasoval 19 branek, má průměr 2,48 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 92,4 procenta.