Pastrňák vede tabulku střelců NHL o dva góly

foto Utkání NHL Detroit - Boston. David Pastrňák (vlevo) z Boston Bruins střílí na branku Detroit Red Wings.

New York - Český hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu sice tři zápasy za sebou nebodoval, ale drží si v čele tabulky střelců NHL dvoubrankový náskok před Alexandrem Ovečkinem z Washingtonu a Jeffem Skinnerem z Buffala. Dvaadvacetiletý Pastrňák má z 21 utkání 17 tref a s 25 body mu patří v produktivitě 16. místo.

Vede s 34 body za osm tref a 26 asistencí Fin Mikko Rantanen z Colorada o tři body před svým spoluhráčem Nathanem MacKinnonen a Connorem McDavidem z Edmontonu. MacKinnon má 14 gólů a 17 přihrávek, McDavid skóroval třináctkrát a u 18 branek asistoval.

Brankáři:

David Rittich (Calgary) odchytal v 11 zápasech 588:41 minuty, inkasoval 20 branek, má průměr 2,01 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 93,0 procenta a jednou udržel čisté konto.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v osmi zápasech 479:15 minuty, inkasoval 22 branek, má průměr 2,75 a úspěšnost 88,0 procenta.

Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal v jednom zápase 60 minut, inkasoval šest branek, má průměr 6,00 a úspěšnost 72,7 procenta.