Pastrňák je v NHL druhý mezi střelci a devátý v produktivitě

foto Ilustrační foto - Utkání NHL Ottawa - Boston. Vlevo David Pastrňák z Boston Bruins, vpravo Cody Ceci z Ottawa Senators.

New York - Český hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu se s 21 brankami dělí o druhé místo v tabulce střelců NHL a s 38 body z 31 utkání je devátý v produktivitě. Kanonýrům vládne s 25 trefami sedminásobný držitel Maurice Richard Trophy Alexandr Ovečkin z Washingtonu. Pastrňák se dělí o druhou pozici s Patrikem Lainem z Winnipegu, Jeffem Skinnerem z Buffala a Braydenem Pointem z Tampy Bay.

Produktivitě vládne Mikko Rantanen z Colorada o pět bodů před spoluhráčem Nathanem MacKinnonem. Rantanen nasbíral v 31 utkáních 52 bodů za 13 tref a 39 asistencí. MacKinnon má na kontě 20 branek a 27 přihrávek. Třetí Nikita Kučerov z Tampy Bay nasbíral 45 bodů za 12 gólů a 33 asistencí.

12. Giroux (Philadelphia) 29 38 (11+27)
13. Bäckström (Washington) 30 38 (10+28)

Brankáři:

David Rittich (Calgary) odchytal v 16 zápasech 804:06 minuty, inkasoval 31 branek, má průměr 2,31 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 92,1 procenta a jednou udržel čisté konto.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v 11 zápasech 657:37 minuty, inkasoval 28 branek, má průměr 2,55 a úspěšnost 89,5 procenta.

Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal ve dvou zápasech 87:31 minuty, inkasoval devět branek, má průměr 6,17 a úspěšnost 71,9 procenta.