Pastrňák je čtvrtý v produktivitě a vládne s Matthewsem střelcům

foto David Pastrňák z Bostonu oslavuje gól proti Detroitu v zápase NHL hraném 13. října 2018.

New York - Český hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu se s 15 body drží na čtvrtém místě produktivity NHL a dělí se s 10 góly o vedení v tabulce střelců s Austonem Matthewsem z Toronta. Americký útočník vede i produktivitu, na kontě má z 10 utkání 16 bodů.

Stejný počet bodů nasbírali také druhý Patrice Bergeron z Bostonu a třetí Mikko Rantanen z Colorada. Kanaďan Bergeron v devíti utkáních zaznamenal sedm gólů a devět asistencí. Fin Rantanen v deseti kláních vstřelil čtyři branky a na 12 přihrál.

Pastrňák sehrál devět utkání a spolu s Matthewsem mají v čele tabulky střelců náskok dvou gólů před Gabrielem Landeskogem a Nathanem MacKinnonem z Colorada i Alexandrem Ovečkinem z Washingtonu a Patrickem Kanem z Chicaga.

Brankáři:

David Rittich (Calgary) odchytal ve čtyřech zápasech 196:56 minuty, inkasoval šest branek, má průměr 1,83 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 95,0 procenta.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v pěti zápasech 294:51 minuty, inkasoval 12 branek, má průměr 2,65 a úspěšnost 88,8 procenta.