Partneři pavilonu: Aveton představí Glasio

foto Jednatel, vedoucí skupiny architektura a realizace Vít Domkář vidí v Glasiu pokračovatele tradičního a světoznámého českého křišťálu. “Podařilo vytvořit zcela nový materiál, který nemá ve světě obdoby, navíc s jedinečnými designovými možnostmi,” konstatuje.

Jde o akustické, ekologicky velmi šetrné sklo vyrobené z recyklátu českého křišťálu, které dokáže pohlcovat zvuk. Věříme, že toto spojení tradice a moderních technologií je pro Českou republiku reprezentativní, a to i v symbolické rovině, říká jednatel společnosti Vít Domkář.

Fotogalerie

Pokud padne zmínka o značce Aveton, co si pod ní můžeme v krátkosti vybavit?

Aveton je přední ryze českou společností specializovanou prakticky na všechny oblasti akustiky. Kromě špičkových projektů v této sféře, mezi něž patří například Sukova síň pražského Rudolfina, Fórum Karlín, kostel bl. Marie Restituty v Brně, studia Českého rozhlasu v Brně nebo jedinečné nové posluchárny Fakulty stavební na ČVUT, se zaměřujeme také na vývoj nových akustických materiálů. Revolučním počinem je v tomto ohledu materiál Glasio – akustické, ekologicky velmi šetrné sklo vyrobené z recyklátu českého křišťálu, které dokáže pohlcovat zvuk.

Proč jste přijali účast na Všeobecné světové výstave EXPO 2020, kde jste partnery českého národního pavilonu?

Jsme hrdí na to, že se nám z tradičního a světoznámého českého křišťálu podařilo vytvořit zcela nový materiál, který nemá ve světě obdoby, navíc s jedinečnými designovými možnostmi. Věříme, že toto spojení tradice a moderních technologií je pro Českou republiku reprezentativní, a to i v symbolické rovině.

Co chystáte přímo na EXPO a v jaké fázi příprav jste?

Chystáme nádhernou instalaci právě z Glasia a vážíme si toho, že jsme se stali partnery národního pavilonu. Máme téměř hotovo a přímo na místě budeme dělat supervizi montáže, aby byl obklad proveden v maximální kvalitě.

Co si od EXPO slibujete, co od své přítomnosti na této světové výstavě očekáváte?

Zejména se těšíme na „velké nadechnutí“ po tomto náročném pandemickém období, a to nejenom u nás, ale celého světa, který se na EXPO prezentuje. Věříme, že budeme jedni z těch, kteří ukáží světu nové unikátní způsoby, jak lépe žít v nové situaci a zajistit lepší svět pro nás i budoucí generace.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je pondělí 27. června 2022

Očekáváme v 15:00 29°C

Celá předpověď