Paris vyhrál podruhé sjezd Světového poháru v Bormiu

foto Italský lyžař Dominik Paris

Bormio (Itálie) - Italský lyžař Dominik Paris vyhrál po pěti letech sjezd Světového poháru v Bormiu. Druhého Aksela Lunda Svindala porazil o čtyři setiny sekundy. Na třetím místě skončil další norský závodník Kjetil Jansrud se ztrátou 17 setin.

Na proslulé sjezdovce Stelvio se jel závod Světového poháru po tříleté odmlce. V roce 2012 Paris v Bormiu vybojoval první vítězství v životě, když trať dlouhou přes tři kilometry zvládl ve stejném čase jako Rakušan Hannes Reichelt, s kterým se o prvenství podělil.

Italský lyžař Dominik Paris

Dnes pro sebe rozhodl další těsný závod a připsal si devátý triumf v kariéře, z toho osmý ve sjezdu. "Nebyla to špatná jízda. Zaplať pánbů se mi zas jednou závod povedl," řekl osmadvacetiletý Paris, který se prosadil na stupně vítězů poprvé v sezoně. V Bormiu dokázal vyhrát dvakrát jako první Ital v historii.

Svindal se dostal na pódium i ve čtvrtém sjezdu v sezoně a upevnil si vedení v disciplíně. Předchozí dva sjezdy ve Val Gardeně a Beaver Creeku vyhrál, v Lake Louise byl třetí. "Sníh byl legrační. Je tvrdý, ale když na něj stoupnete, tak povolí. Asi jsem jel moc agresivně. Paris předvedl dobrou jízdu a já jsem hned za ním," uvedl dvojnásobný mistr světa ve sjezdu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 24. září 2018

Očekáváme v 13:00 13°C

Celá předpověď