Paris triumfem v Kvitfjellu zdramatizoval boj o glóbus za sjezd

foto Italský lyžař Dominik Paris

Kvitfjell (Norsko) - Lyžař Dominik Paris vyhrál sjezd Světového poháru v Kvitfjellu a zdramatizoval boj o malý křišťálový glóbus. Italský reprezentant dnes v Norsku porazil vedoucího muže disciplíny Beata Feuze ze Švýcarska, na kterého před závěrečným závodem sezony za dva týdny v Soldeu ztrácí 80 bodů. Třetí skončil Matthias Mayer z Rakouska.

Paris zvítězil potřetí v sezoně, čímž vyrovnal dosavadní maximum italských sjezdařů v jednom ročníku Světového poháru; dělí se o něj s Christofem Innerhoferem a Kristianem Ghedinou. Celkem v kariéře vyhrál 11 sjezdařských závodů a jen jedno vítězství ztrácí na vyrovnání Ghedinova národního rekordu.

Devětadvacetiletý Paris dojel v čase 1:45,74. Feuze porazil o 25 setin, Mayer zaostal 37 setin. "Zkusil jsem všechno a hodně riskoval. Naštěstí to vyšlo," uvedl Paris, který ještě na posledním mezičase byl o tři desetiny pomalejší než Feuz, ale ve zbývajícím úseku dokázal ztrátu smazat.

V průběžném pořadí snížil italský vítěz ztrátu na šampiona loňského sjezdařského Světového poháru Feuze ze 100 na 80 bodů. O držiteli malého křišťálového glóbu tak rozhodne poslední sjezd sezony, který je na programu 13. března v andorrském Soldeu.

"Doufal jsem, že dneska bude hotovo, ale drama pokračuje," řekl Feuz. Dvaatřicetiletý Švýcar zatím vyhrál jediný závod v sezoně, ale šestkrát za sebou skončil ve sjezdu na stupních vítězů, což se naposledy povedlo v roce 2004 Stephanu Eberharterovi z Rakouska.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je čtvrtek 22. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 23°C

Celá předpověď