Pardubická výstava snímků Romana Vondrouše připomene pandemii v metropoli

foto V pardubické galerii Mázhaus začala 14. října 2021 výstava Fragmenty metropole 2020 fotoreportéra ČTK Romana Vondrouše (na snímku). Na pětadvaceti snímcích zachycuje pražské ulice v době koronavirové pandemie.

Pardubice - V pardubické galerii Mázhaus začala výstava fotoreportéra ČTK Romana Vondrouše. Na pětadvaceti snímcích zachycuje pražské ulice v době koronavirové pandemie. Nejčastěji jsou z jara loňského roku, kdy jinak zaplněná turisticky známá místa i velká sídliště byla skoro prázdná, řekl ČTK fotograf.

Fotogalerie

Výstava se jmenuje Fragmenty metropole 2020. "Fotil jsem ulice centra i periferie, Staré Město, Karlův most, Hradčanské náměstí. Jsou tam fotografie z Jižního Města. Atmosféra byla jiná než běžná, na jakou jsme byli zvyklí. Ulice byly vyprázdněné. Pohybovali se tam pouze jedinci s rouškami, respirátory," řekl Vondrouš.

Vondrouš je pardubický rodák, fotoreportérem ČTK je od roku 2005. Absolvoval Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě. Zvítězil v mezinárodní soutěži World Press Photo, v roce 2013 obdržel první místo v kategorii Sport. Opakovaně také uspěl v Czech Press Photo a světových žurnalistických fotosoutěžích.

V jeho portfoliu jsou fotografie z letních a zimních olympijských her v Pekingu v roce 2008, Vancouveru v roce 2010 a Soči v roce 2014. V roce 2019 fotografoval Donalda Trumpa v Bílém domě. Má letité zkušenosti s fotografováním dostihů, zachycuje je v Pardubicích i v pražské Chuchli. Loni dostihovou tematiku představil v Pardubicích na výstavě v Tyršových sadech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je sobota 4. prosince 2021

Očekáváme v 19:00 2°C

Celá předpověď